Co je to?
Definice výrazu, termínu Kolonoskopie. Co znamená odborný pojem Kolonoskopie z kategorie Lékařství?

Co je to Kolonoskopie? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Kolonoskopie?

Kolonoskopie (někdy také koloskopie) je způsob vyšetření tlustého střeva pomocí endoskopu. Provádí se při podezření na nějaký zánět tlustého střeva, polypy nebo nádorové onemocnění.


Co je to Kolonoskopie? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Kolonoskopie. Co znamená odborný pojem Kolonoskopie z kategorie Lékařství?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Kolonoskopie? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Kolonoskopie je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: formulace, lexikon, význam pojmu, Lékařství, Lékařství, odborný výraz, slovník, informace, synonymum, definice pojmu, termín, co znamená, popis, vysvětlení, odborné názvosloví, názvosloví, význam, pojem


Pojem Kolonoskopie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Kolonoskopie?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Koloskopie neboli kolonoskopie je metoda vyšetření tlustého střeva, případně tenkého střeva, endoskopem (optický přístroj k vyšetřování tělních dutin a dutých orgánů). Provádí se při podezření na hemoroidy, zánětlivé a nádorové onemocnění tlustého střeva. Lékař může takto nejen diagnostikovat jakékoli známky zánětu, polypy, nebo nádory, ale i odebírat vzorky tkání pro histologické vyšetření nebo provádět menší léčebné zákroky.

Jiné informační zdroje o pojmu Kolonoskopie

Hledat slovo Kolonoskopie ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kolonoskopie ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Kolonoskopie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Kolonoskopie ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Kolonoskopie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kolonoskopie ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Kolonoskopie například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Kolonoskopie? resp. co to je Kolonoskopie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kolonoskopie, odpověď na dotaz co je to Kolonoskopie?. Víte např. kdo to je Fúrie? Znáte a víte kdo je John Lennon? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Lékařství). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.