Co je to?
Definice výrazu, termínu Kolonoskopie. Co znamená odborný pojem Kolonoskopie z kategorie Lékařství?

Co je to Kolonoskopie? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Kolonoskopie

Kolonoskopie (někdy také koloskopie) je způsob vyšetření tlustého střeva pomocí endoskopu. Provádí se při podezření na nějaký zánět tlustého střeva, polypy nebo nádorové onemocnění.

Význam slova, termín, co je to Kolonoskopie? Definice výrazu, termínu Kolonoskopie. Co znamená odborný pojem Kolonoskopie z kategorie Lékařství?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Kolonoskopie se nachází v kategorii Lékařství

Klíčová slova: význam pojmu, význam, termín, přesný výraz, význam slova, formulace, co znamená, heslo, Lékařství, slovník, vysvětlení, synonymum, Kolonoskopie, informace, definice, přesný význam

Co znamená pojem Kolonoskopie? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Koloskopie neboli kolonoskopie je metoda vyšetření tlustého střeva, případně tenkého střeva, endoskopem (optický přístroj k vyšetřování tělních dutin a dutých orgánů). Provádí se při podezření na hemoroidy, zánětlivé a nádorové onemocnění tlustého střeva. Lékař může takto nejen diagnostikovat jakékoli známky zánětu, polypy, nebo nádory, ale i odebírat vzorky tkání pro histologické vyšetření nebo provádět menší léčebné zákroky.

Text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Kolonoskopie? resp. co označuje slovo Kolonoskopie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kolonoskopie, odpověď na dotaz co je to Kolonoskopie?. Víte např. kdo to je Kate Middleton? Znáte a víte kdo je John Lennon? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Kolonoskopie v jiné sekci než Lékařství. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.