Co je to?
Definice výrazu, termínu Kolonoskopie. Co znamená odborný pojem Kolonoskopie z kategorie Lékařství?

Co je to Kolonoskopie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Kolonoskopie

Kolonoskopie (někdy také koloskopie) je způsob vyšetření tlustého střeva pomocí endoskopu. Provádí se při podezření na nějaký zánět tlustého střeva, polypy nebo nádorové onemocnění.

Význam slova, termín, co je to Kolonoskopie? Definice výrazu, termínu Kolonoskopie. Co znamená odborný pojem Kolonoskopie z kategorie Lékařství?

Chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Kolonoskopie s vašimi kamarády na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Kolonoskopie je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: co to je, význam, přesný význam, přesný výraz, slovo, wiki, slovník, Kolonoskopie, význam pojmu, termín, Lékařství, formulace, Kolonoskopie, co znamená, definice, informace

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Kolonoskopie?

Koloskopie neboli kolonoskopie je metoda vyšetření tlustého střeva, případně tenkého střeva, endoskopem (optický přístroj k vyšetřování tělních dutin a dutých orgánů). Provádí se při podezření na hemoroidy, zánětlivé a nádorové onemocnění tlustého střeva. Lékař může takto nejen diagnostikovat jakékoli známky zánětu, polypy, nebo nádory, ale i odebírat vzorky tkání pro histologické vyšetření nebo provádět menší léčebné zákroky.

Text pochází z webového projektu Wikipedia.cz

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Kolonoskopie? resp. co znamená slovo Kolonoskopie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kolonoskopie, odpověď na dotaz co je to Kolonoskopie?. Víte např. kdo to je Tomáš Berdych? Znáte a víte kdo je John Lennon? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Lékařství. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.