Co je to?
Definice výrazu Kastrace. Co znamená odborný pojem Kastrace z kategorie Lékařství?

Co to je Kastrace? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Kastrace

Kastrace znamená odstranění těch pohlavních žláz, které jsou zodpovědné za produkci pohlavních hormonů a tvorbu pohlavních buněk. U žen jsou odstraňovány vaječníky, popřípadě i děloha, u mužů varlata. Po kastraci dochází často ke snížení potence a zájmu o sex.
Mužští kastráti, eunuchové, byli v Orientu využíváni jako strážci harémů a plnili i další důležité funkce. Kastrace bývala využívána i jako trest. V současnosti je tento úkon i terapeutický, jeho využití je často považováno za kontroverzní.


Co je to Kastrace? Význam slova, termín, Definice výrazu Kastrace. Co znamená odborný pojem Kastrace z kategorie Lékařství?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Kastrace s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Kastrace je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: odborné názvosloví, slovník, Lékařství, význam pojmu, formulace, popis, pojem, co to je, heslo, přesný význam, Kastrace, přesný výraz, informace, Lékařství, význam slova, vysvětlení, synonymum, termín


Pojem Kastrace je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Hledat termín Kastrace ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Kastrace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Kastrace ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kastrace ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Kastrace na Google.cz

Vyhledat slovo Kastrace ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Kastrace například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Kastrace? resp. co vlastně znamená slovo Kastrace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kastrace, odpověď na dotaz co je to Kastrace?. Víte např. kdo to je Výtržník? Znáte a víte kdo je Yetti? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Lékařství. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.