Co je to?
Definice výrazu Kastrace. Co znamená odborný pojem Kastrace z kategorie Lékařství?

Co to je Kastrace? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Kastrace?

Kastrace znamená odstranění těch pohlavních žláz, které jsou zodpovědné za produkci pohlavních hormonů a tvorbu pohlavních buněk. U žen jsou odstraňovány vaječníky, popřípadě i děloha, u mužů varlata. Po kastraci dochází často ke snížení potence a zájmu o sex.
Mužští kastráti, eunuchové, byli v Orientu využíváni jako strážci harémů a plnili i další důležité funkce. Kastrace bývala využívána i jako trest. V současnosti je tento úkon i terapeutický, jeho využití je často považováno za kontroverzní.

Význam slova, termín, co je to Kastrace? Definice výrazu Kastrace. Co znamená odborný pojem Kastrace z kategorie Lékařství?

Chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Kastrace s přáteli na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Kastrace se nachází v sekci Lékařství

Klíčová slova: význam pojmu, Lékařství, slovník, Lékařství, Kastrace, popis, synonymum, význam slova, co to je, formulace, heslo, slovo, termín, význam, definice, pojem

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Kastrace? resp. co označuje slovo Kastrace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kastrace, odpověď na dotaz co je to Kastrace?. Víte např. kdo to je Patriarcha? Znáte a víte kdo je Petr Gazdík? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Lékařství. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.