Co je to?
Výraz, termín, definice slova Karpální tunel. Co znamená odborný pojem Karpální tunel z kategorie Lékařství?

Co je to Karpální tunel? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Karpální tunel

Karpální tunel je lékařský termín označující tu část zápěstí, kterou tvoří kosti zápěstních kůstek a nahoře umístěný vaz. Kanálem vedou šlachy odpovědné za ohýbání prstů a také nervy, které ovlivňují citlivost a jemnou motoriku prstů.
Jestliže ohnete zápěstí, karpální tunel se zmenšuje. Při přílišném nebo nevhodném zatížení karpálního tunelu může dojít k otoku šlach nebo utlačení středového nervu. Toto onemocnění se pak označuje jako syndrom karpálního tunelu.

Význam slova, termín, co je to Karpální tunel? Výraz, termín, definice slova Karpální tunel. Co znamená odborný pojem Karpální tunel z kategorie Lékařství?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Karpální tunel se známými na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Karpální tunel se nachází v sekci Lékařství

Klíčová slova: informace, Lékařství, význam, přesný význam, wiki, vysvětlení, heslo, přesný výraz, Lékařství, Karpální tunel, formulace, synonymum, co to je, význam pojmu, definice, slovo

Co znamená pojem Karpální tunel? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

U člověka je karpální tunel (latinsky: canalis carpi) topografická anatomická oblast propojující předloktí a zápěstí, kterou prochází nervy, drobné cévy a šlachy ohybačů (flexorů). Ohraničen je ze stran vyvýšeninami zápěstních kostí (eminentita carpi ulnaris et radialis), zadní stěna je tvořena zápěstními kůstkami a ze předu je kryt zápěstním poutkem ohýbačů (retinaculum musculorum flexorum).

Uvedené vysvětlení pojmu bylo převzato z webu Wikipedia.cz

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Karpální tunel? resp. co znamená Karpální tunel? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Karpální tunel, odpověď na dotaz co je to Karpální tunel?. Víte např. kdo to je Sketa? Znáte a víte kdo je Vondroušová Markéta? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Lékařství). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?