Co je to?
Odborný výraz, definice slova Kanyla. Co znamená pojem Kanyla z kategorie Lékařství?

Co je to Kanyla? Význam slova

Co znamená termín Kanyla? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Kanyla je pojem z oblasti lékařství. Jedná se o trubici, která se zavádí do těla za účelem vpravení či odstranění tekutin. Využívá se i k dalším účelům, často ve spojení s dalšími přístroji.
Kanyly mají řadu variant, odlišují se především tvarem hrotů. K nejčastěji využívaným druhům patří nitrožilní kanyly, používané při hospitalizaci, nosní kanyly, kardiochirurgické a další.

Význam slova, termín, co je to Kanyla? Odborný výraz, definice slova Kanyla. Co znamená pojem Kanyla z kategorie Lékařství?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Kanyla doporučujeme sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Kanyla se nachází v sekci Lékařství

Klíčová slova: Lékařství, synonymum, co to je, informace, význam, význam pojmu, definice, formulace, Lékařství, přesný význam, termín, popis, heslo, význam slova, Kanyla, slovník

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Kanyla? resp. co přesně znamená slovo Kanyla? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kanyla, odpověď na dotaz co je to Kanyla?. Víte např. kdo to je Fluktuant? Znáte a víte kdo je Rezident? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Lékařství. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.