Co je to?
Výraz, termín, definice slova Jazylka. Co znamená odborný pojem Jazylka z kategorie Lékařství?

Co je to Jazylka? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Jazylka

Jazylka je kost v krku mezi bradou a hrtanem. K jazylce se upínají hlasivkové a další svaly, je na ní zavěšen hrtan a pomocí vazivové blány zvané membrana thyrohyoidea se k ní připojuje štítná chrupavka.

Význam slova, termín, co je to Jazylka? Výraz, termín, definice slova Jazylka. Co znamená odborný pojem Jazylka z kategorie Lékařství?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Jazylka? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Jazylka je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: přesný význam, informace, Lékařství, heslo, formulace, co znamená, pojem, termín, význam slova, synonymum, slovo, definice, slovník, význam pojmu, význam, popis

Co znamená pojem Jazylka? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Jazylka (latinsky: os hyoideum) je kost v krku mezi bradou a hrtanem. Pomocí ligamentum stylohyoideum je zavěšená z obou stran na výběžek spánkové kosti (processus styloideus ossis temporalis). Na jazylce je zavěšen hrtan.

Popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Jazylka? resp. jaký je význam pojmu Jazylka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Jazylka, odpověď na dotaz co je to Jazylka?. Víte např. kdo to je Sériový vrah? Znáte a víte kdo je Soudní znalec? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Lékařství. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.