Co je to?
Výraz, termín, definice slova Jazylka. Co znamená odborný pojem Jazylka z kategorie Lékařství?

Co je to Jazylka? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Jazylka

Jazylka je kost v krku mezi bradou a hrtanem. K jazylce se upínají hlasivkové a další svaly, je na ní zavěšen hrtan a pomocí vazivové blány zvané membrana thyrohyoidea se k ní připojuje štítná chrupavka.

Význam slova, termín, co je to Jazylka? Výraz, termín, definice slova Jazylka. Co znamená odborný pojem Jazylka z kategorie Lékařství?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Definici slova Jazylka můžete sdílet s blízkými na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Jazylka se nachází v kategorii Lékařství

Co znamená pojem Jazylka? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Jazylka (latinsky: os hyoideum) je kost v krku mezi bradou a hrtanem. Pomocí ligamentum stylohyoideum je zavěšená z obou stran na výběžek spánkové kosti (processus styloideus ossis temporalis). Na jazylce je zavěšen hrtan.

Definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: Lékařství, wiki, formulace, přesný význam, termín, co to je, význam slova, heslo, synonymum, přesný výraz, popis, Jazylka, Lékařství, informace, pojem

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co to je Jazylka? resp. jaký je přesný význam slova Jazylka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Jazylka, odpověď na dotaz co je to Jazylka?. Víte např. kdo to je Dyskalkulik? Znáte a víte kdo je Delegát? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Lékařství). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.