Co je to?
Definice výrazu, termínu Inzulín. Co znamená odborný pojem Inzulín z kategorie Lékařství?

Co je to Inzulín? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Inzulín?

Inzulín je pojmenování hormonu, který je vytvářen slinivkou. Na jeho vzniku se podílí buňky Langerhansových ostrůvků. Inzulín je zodpovědný za snižování koncentrace cukru v krvi. Inzulin byl objeven počátkem 20. století a znamenal přelomový pokrok v léčbě cukrovky. Výroba inzulínu u nás začala v roce 1926.
Běžně se inzulín aplikuje injekčně, v nemocnicích bývá využívána i metoda aplikace infúzí. Diabetici používají k aplikaci inzulínu inzulínové pero.

Význam slova, termín, co je to Inzulín? Definice výrazu, termínu Inzulín. Co znamená odborný pojem Inzulín z kategorie Lékařství?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s kolegy na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Inzulín se nachází v kategorii Lékařství

Klíčová slova: pojem, Lékařství, slovník, Inzulín, synonymum, Inzulín, slovo, význam slova, vysvětlení, význam, formulace, wiki, heslo, co znamená, co to je, termín

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Inzulín dozvíte následující

nzulin (též insulin, inzulín, z lat. insula, ostrov) je hormon produkovaný B buňkami Langerhansových ostrůvků slinivky břišní, který snižuje hladinu cukru v krvi. Inzulin má opačnou funkci než glukagon, je tedy jeho antagonista.
Inzulinem se také léčí diabetici, kteří mají vlastního inzulinu nedostatek. Aplikuje se podkožně prostřednictvím injekcí, inzulinových per nebo inzulinových pump. Inzulin nelze podávat ústy, protože bílkovinná molekula inzulinu se činností enzymů v trávicím ústrojí rozštěpí na kratší peptidy, a tím se jeho katalytický účinek deaktivuje.

Vyše uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Inzulín? resp. jaká je definice slova Inzulín? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Inzulín, odpověď na dotaz co je to Inzulín?. Víte např. kdo to je Marek Eben? Znáte a víte kdo je Mentor? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Inzulín v jiné sekci než Lékařství. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.