Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Inkontinence. Co znamená pojem Inkontinence z kategorie Lékařství?

Co to je Inkontinence? Význam slova

Co znamená termín Inkontinence? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Inkontinence je termín označující samovolné unikání moči z těla. Laikové ji nazývají pomočováním, souvisí se zdravotním stavem a může být dočasná nebo trvalá. Tímto problémem trpí většinou ženy. Tato odlišnost je způsobována stavbou ženského močového ústrojí, těhotenstvími, porody nebo menopauzou. Obě pohlaví však může inkontinence postihnout z důvodu stárnutí organizmu, úrazu nebo onemocnění, jako je skleróza, mrtvice, neurologická onemocnění nebo vrozené vady.
Tato obtíž bývá většinou léčitelná, zvláště močová inkontinence u žen, kde se léčba zaměřuje především na posilování pánevního dna. K tomu slouží především Kegelovy cviky, které je možno provádět bez dalšího vybavení. Ideální je nácvik správného povedení cviků s vyškolenými odborníky.

Význam slova, termín, co je to Inkontinence? Odborný termín, výraz, slovo Inkontinence. Co znamená pojem Inkontinence z kategorie Lékařství?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Inkontinence sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Inkontinence patří do sekce Lékařství

Klíčová slova: wiki, slovo, pojem, synonymum, co to je, co znamená, Inkontinence, termín, popis, význam pojmu, význam slova, informace, vysvětlení, definice, Lékařství, formulace

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Inkontinence? resp. jaká je definice termínu Inkontinence? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Inkontinence, odpověď na dotaz co je to Inkontinence?. Víte např. kdo to je Vohnout? Znáte a víte kdo je Petr Kellner? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Inkontinence v jiné sekci než Lékařství. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.