Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Inkontinence. Co znamená pojem Inkontinence z kategorie Lékařství?

Co to je Inkontinence? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Inkontinence?

Inkontinence je termín označující samovolné unikání moči z těla. Laikové ji nazývají pomočováním, souvisí se zdravotním stavem a může být dočasná nebo trvalá. Tímto problémem trpí většinou ženy. Tato odlišnost je způsobována stavbou ženského močového ústrojí, těhotenstvími, porody nebo menopauzou. Obě pohlaví však může inkontinence postihnout z důvodu stárnutí organizmu, úrazu nebo onemocnění, jako je skleróza, mrtvice, neurologická onemocnění nebo vrozené vady.
Tato obtíž bývá většinou léčitelná, zvláště močová inkontinence u žen, kde se léčba zaměřuje především na posilování pánevního dna. K tomu slouží především Kegelovy cviky, které je možno provádět bez dalšího vybavení. Ideální je nácvik správného povedení cviků s vyškolenými odborníky.

Význam slova, termín, co je to Inkontinence? Odborný termín, výraz, slovo Inkontinence. Co znamená pojem Inkontinence z kategorie Lékařství?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Inkontinence můžete samozřejmě sdílet s blízkými na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Inkontinence je v sekci Lékařství

Klíčová slova: Lékařství, význam slova, informace, formulace, Lékařství, pojem, přesný význam, co to je, termín, popis, slovo, význam pojmu, Inkontinence, heslo, synonymum, co znamená

Co znamená pojem Inkontinence? Definice slova, termínu z Wikipedie

Močová inkontinence či laicky pomočování je vůlí neovladatelný únik moči z těla. Často je dočasná a téměř vždy vyplývá z aktuálního zdravotního stavu.

Text definice pojmu byla převzat z projektu Wikipedia.cz

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Inkontinence? resp. co znamená výraz Inkontinence? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Inkontinence, odpověď na dotaz co je to Inkontinence?. Víte např. kdo to je Marek Hilšer? Znáte a víte kdo je Petr Kellner? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Lékařství. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.