Co je to?
Odborný výraz, definice slova Imunologie. Co znamená pojem Imunologie z kategorie Lékařství?

Co je to Imunologie? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Imunologie?

Imunologie je vědní obor, který se zabývá imunitním systémem a jeho fungováním. Počátky imunologie pocházejí již z 10. století, kdy byly v Číně učiněny první pokusy k získání imunity proti pravým neštovicím. Imunologie přinesla nejen vakcinační programy, ale i imunoterapii, biologickou léčbu lidských onemocnění. K tomu se využívají především uměle vytvářené monoklonální protilátky. Imunologii je možno rozdělit podle funkce, kterou plní, na vrozenou imunitu a adaptivní imunitu.

Význam slova, termín, co je to Imunologie? Odborný výraz, definice slova Imunologie. Co znamená pojem Imunologie z kategorie Lékařství?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Imunologie s vašimi kamarády, známými a přáteli na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Imunologie se nachází v sekci Lékařství

Klíčová slova: termín, význam, Lékařství, definice, Imunologie, popis, slovo, význam slova, význam pojmu, wiki, co znamená, vysvětlení, pojem

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Imunologie? resp. co to je Imunologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Imunologie, odpověď na dotaz co je to Imunologie?. Víte např. kdo to je Heretik? Znáte a víte kdo je George Soros? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Lékařství). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty, kromě krátkých citací je zakázáno kopírovat.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.