Co je to?
Definice výrazu Imunoglobulin. Co znamená odborný pojem Imunoglobulin z kategorie Lékařství?

Co to je Imunoglobulin? Význam slova

Co znamená termín Imunoglobulin? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Imunoglobulin neboli česky protilátka je protein, který jako součást imunitního systému dokáže poznat a zničit cizí látky, tedy viry nebo bakterie a zajišťuje tak ochranu organismu před nemocemi a infekcemi.

Význam slova, termín, co je to Imunoglobulin? Definice výrazu Imunoglobulin. Co znamená odborný pojem Imunoglobulin z kategorie Lékařství?

Veškeré texty jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Imunoglobulin? Pak se o tuto stránku podělte s přáteli a kamarády na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Imunoglobulin je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: heslo, přesný výraz, slovník, Imunoglobulin, informace, popis, definice, význam slova, Lékařství, význam, co to je, význam pojmu, Lékařství, formulace, Imunoglobulin, synonymum

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Imunoglobulin?

Protilátka (imunoglobulin) je protein, který je schopen jako součást imunitního systému identifikovat a zneškodnit cizí objekty (bakterie a viry) v těle. Protilátky jsou nositeli humorální imunity. Jsou krevní bílkoviny vznikající v mízní tkáni.

Uvedené vysvětlení pojmu bylo převzato z webu Wikipedia.cz

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Imunoglobulin? resp. co se skrývá pod slovem Imunoglobulin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Imunoglobulin, odpověď na dotaz co je to Imunoglobulin?. Víte např. kdo to je Závozník? Znáte a víte kdo je Ilona Csáková? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Imunoglobulin v jiné sekci než Lékařství. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.