Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Imunita. Co znamená pojem Imunita z kategorie Lékařství?

Co to je Imunita? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Imunita

Imunita je pojem z oblasti biologie a lékařství, konkrétně imunologie. Jde o schopnost organizmu bránit se takovým látkám, které vyvolávají vznik protilátek (antigeny). Tyto látky mohou přicházet jak z vnitřního, tak vnějšího prostředí. Většinou se jedná o viry nebo patogenní organizmy. Imunitu řídí imunitní systém, který spustí obranu organizmu. Jinou variantou významu je odolnost organizmu proti konkrétní chorobě.
Pojem imunita se používá i v oblasti práva.

Význam slova, termín, co je to Imunita? Odborný termín, výraz, slovo Imunita. Co znamená pojem Imunita z kategorie Lékařství?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Imunita se známými prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Imunita patří do kategorie Lékařství

Klíčová slova: přesný význam, informace, wiki, popis, synonymum, heslo, termín, formulace, přesný výraz, Lékařství, vysvětlení, slovník, co znamená, co to je, slovo, pojem

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Imunita? resp. co se přesně ukrývá za slovem Imunita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Imunita, odpověď na dotaz co je to Imunita?. Víte např. kdo to je Jiří Dienstbier mladší? Znáte a víte kdo je Mormon? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Lékařství). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.