Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Imunita. Co znamená pojem Imunita z kategorie Lékařství?

Co to je Imunita? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Imunita

Imunita je pojem z oblasti biologie a lékařství, konkrétně imunologie. Jde o schopnost organizmu bránit se takovým látkám, které vyvolávají vznik protilátek (antigeny). Tyto látky mohou přicházet jak z vnitřního, tak vnějšího prostředí. Většinou se jedná o viry nebo patogenní organizmy. Imunitu řídí imunitní systém, který spustí obranu organizmu. Jinou variantou významu je odolnost organizmu proti konkrétní chorobě.
Pojem imunita se používá i v oblasti práva.

Význam slova, termín, co je to Imunita? Odborný termín, výraz, slovo Imunita. Co znamená pojem Imunita z kategorie Lékařství?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Imunita? Pak se o ní podělte s vašimi známými a kamarády na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Imunita je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: pojem, přesný výraz, definice, heslo, informace, popis, význam pojmu, formulace, co znamená, wiki, Lékařství, slovo, přesný význam, synonymum, popis

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Imunita? resp. jaká je definice termínu Imunita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Imunita, odpověď na dotaz co je to Imunita?. Víte např. kdo to je Klempíř? Znáte a víte kdo je Soumař? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Imunita hledat i v jiných kategoriích (než Lékařství) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.