Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Imunita. Co znamená pojem Imunita z kategorie Lékařství?

Co to je Imunita? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Imunita

Imunita je pojem z oblasti biologie a lékařství, konkrétně imunologie. Jde o schopnost organizmu bránit se takovým látkám, které vyvolávají vznik protilátek (antigeny). Tyto látky mohou přicházet jak z vnitřního, tak vnějšího prostředí. Většinou se jedná o viry nebo patogenní organizmy. Imunitu řídí imunitní systém, který spustí obranu organizmu. Jinou variantou významu je odolnost organizmu proti konkrétní chorobě.
Pojem imunita se používá i v oblasti práva.

Význam slova, termín, co je to Imunita? Odborný termín, výraz, slovo Imunita. Co znamená pojem Imunita z kategorie Lékařství?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Imunita s vašimi kamarády, známými a přáteli na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Imunita se nachází v sekci Lékařství

Klíčová slova: synonymum, Lékařství, definice, význam slova, popis, přesný význam, co to je, co znamená, slovník, Imunita, význam pojmu, wiki, formulace, termín, Imunita, slovo

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Imunita? resp. jaký je přesný význam slova Imunita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Imunita, odpověď na dotaz co je to Imunita?. Víte např. kdo to je Dělník? Znáte a víte kdo je Mormon? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Lékařství. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.