Co je to?
Odborný výraz, definice slova Ikterus. Co znamená pojem Ikterus z kategorie Lékařství?

Co je to Ikterus? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Ikterus?

Ikterus je jiný termín pro příznak nebo příčinu žloutenky, barvu kůže nebo infekci, virovou hepatitidu. Pojem tedy může označovat jak nažloutlou barvu sliznic a kůže, vzniklou ukládáním žlučového barviva, tak také samotnou infekční žloutenku, kde však toto označení není zcela správné. Viditelné zežloutnutí vzniká při vysoké koncentraci bilirubinu, kdy žlučové barvivo pronikne do bělma, sliznic a kůže, takže postižený žloutne a může pociťovat svědění. Ke žloutnutí může dojít třemi způsoby, u novorozenců a chudokrevných jedinců může být množství bilirubinu natolik vysoké, že játra nezvládnou jeho přeměnu, jaterní buňky nemocných či závislých mohou být poškozené a nejsou schopny bilirubin zpracovat, nebo jsou neprůchodné žlučové cesty, ve kterých je nádor nebo kámen. Důležité je důkladné vyšetření, které určí příčinu, a pak je stanoven způsob léčby. Vždy je nutné obnovit odtok žluči.

Význam slova, termín, co je to Ikterus? Odborný výraz, definice slova Ikterus. Co znamená pojem Ikterus z kategorie Lékařství?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Ikterus sdílet s kamarády na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Pojem Ikterus je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: co znamená, význam pojmu, pojem, termín, Lékařství, popis, význam, informace, co to je, význam slova, slovník, popis, wiki, definice, synonymum

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Ikterus? resp. co je to Ikterus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ikterus, odpověď na dotaz co je to Ikterus?. Víte např. kdo to je Sociopat? Znáte a víte kdo je Mahárádža? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Lékařství U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.