Co je to?
Definice odborného termínu, slova Hospic. Co znamená pojem Hospic z kategorie Lékařství?

Co je to Hospic? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Hospic?

Hospic je zdravotnické zařízení zaměřené na péči o pacienty v poslední fázi života. Často se jedná o pacienty v posledním, nevyléčitelném stádiu nemoci. Hospice poskytují tzv. paliativní péči, tj. snaží se, aby lidé strávili závěr života pokud možno důstojně, pomáhají jim zmírnit bolest a poskytují oporu blízkým nemocného.

Význam slova, termín, co je to Hospic? Definice odborného termínu, slova Hospic. Co znamená pojem Hospic z kategorie Lékařství?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Hospic s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Hospic je v kategorii Lékařství

Co znamená pojem Hospic? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Hospic je zdravotnicko-sociální zařízení, které slouží k péči o nevyléčitelně a těžce nemocné osoby, tedy k tzv. paliativní péči. Současná zdravotnická zařízení hospicového typu dostala své jméno podle instituce hospiců – míst pro odpočinek poutníků, která vznikla ve 4. století.

Text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz

Klíčová slova: informace, heslo, definice, termín, Hospic, wiki, formulace, přesný výraz, popis, co to je, Lékařství, popis, význam, Lékařství, význam slova

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Hospic? resp. jaká je definice termínu Hospic? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hospic, odpověď na dotaz co je to Hospic?. Víte např. kdo to je Solitér? Znáte a víte kdo je Kim Kardashian? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Lékařství. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.