Co je to?
Definice odborného termínu, slova Hospic. Co znamená pojem Hospic z kategorie Lékařství?

Co je to Hospic? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Hospic?

Hospic je zdravotnické zařízení zaměřené na péči o pacienty v poslední fázi života. Často se jedná o pacienty v posledním, nevyléčitelném stádiu nemoci. Hospice poskytují tzv. paliativní péči, tj. snaží se, aby lidé strávili závěr života pokud možno důstojně, pomáhají jim zmírnit bolest a poskytují oporu blízkým nemocného.

Význam slova, termín, co je to Hospic? Definice odborného termínu, slova Hospic. Co znamená pojem Hospic z kategorie Lékařství?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Hospic? Pak se o ní podělte s přáteli na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Hospic patří do sekce Lékařství

Klíčová slova: význam pojmu, co to je, formulace, přesný výraz, synonymum, význam slova, heslo, co znamená, termín, přesný význam, definice, slovník, Lékařství, wiki, popis, Hospic

Co označuje termín Hospic? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Hospic je zdravotnicko-sociální zařízení, které slouží k péči o nevyléčitelně a těžce nemocné osoby, tedy k tzv. paliativní péči. Současná zdravotnická zařízení hospicového typu dostala své jméno podle instituce hospiců – míst pro odpočinek poutníků, která vznikla ve 4. století.

Uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Hospic? resp. co vlastně znamená slovo Hospic? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hospic, odpověď na dotaz co je to Hospic?. Víte např. kdo to je OSVČ? Znáte a víte kdo je Jiří Menzel? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Lékařství U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.