Co je to?
Definice odborného termínu, slova Hospic. Co znamená pojem Hospic z kategorie Lékařství?

Co je to Hospic? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Hospic

Hospic je zdravotnické zařízení zaměřené na péči o pacienty v poslední fázi života. Často se jedná o pacienty v posledním, nevyléčitelném stádiu nemoci. Hospice poskytují tzv. paliativní péči, tj. snaží se, aby lidé strávili závěr života pokud možno důstojně, pomáhají jim zmírnit bolest a poskytují oporu blízkým nemocného.

Význam slova, termín, co je to Hospic? Definice odborného termínu, slova Hospic. Co znamená pojem Hospic z kategorie Lékařství?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Hospic? s blízkými na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Pojem Hospic je v sekci Lékařství

Co znamená pojem Hospic? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Hospic je zdravotnicko-sociální zařízení, které slouží k péči o nevyléčitelně a těžce nemocné osoby, tedy k tzv. paliativní péči. Současná zdravotnická zařízení hospicového typu dostala své jméno podle instituce hospiců – míst pro odpočinek poutníků, která vznikla ve 4. století.

Uvedené vysvětlení pojmu bylo převzato z webu Wikipedia.cz

Klíčová slova: termín, Lékařství, význam slova, formulace, informace, slovo, vysvětlení, slovník, Hospic, význam pojmu, přesný výraz, význam, Lékařství, definice, synonymum

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Hospic? resp. co je to Hospic? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hospic, odpověď na dotaz co je to Hospic?. Víte např. kdo to je Solitér? Znáte a víte kdo je Kim Kardashian? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Hospic v jiné sekci než Lékařství. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.