Co je to?
Výraz, termín, definice slova HIV. Co znamená odborný pojem HIV z kategorie Lékařství?

Co je to HIV? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova HIV?

HIV je celosvětovým problémem. Jedná se o retroviry, tedy viry, které dokáží vytvářet vlastní řetězec DNA a ten vložit do genomu hostitele. Virus HIV způsobuje nemoc AIDS. Virus HIV se přenáší hlavně krví, dále z matky na dítě a nechráněným sexuálním stykem. Normální kontakt s nakaženou osobou není rizikový, protože virus se nachází v tělních tekutinách nakaženého.

Význam slova, termín, co je to HIV? Výraz, termín, definice slova HIV. Co znamená odborný pojem HIV z kategorie Lékařství?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz HIV se nachází v kategorii Lékařství

Klíčová slova: popis, co znamená, Lékařství, pojem, informace, synonymum, přesný výraz, význam, HIV, přesný význam, formulace, termín, Lékařství, co to je, heslo, wiki

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo HIV? resp. co se přesně ukrývá za slovem HIV? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu HIV, odpověď na dotaz co je to HIV?. Víte např. kdo to je Satan? Znáte a víte kdo je Speciální pedagog? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu HIV v jiné sekci než Lékařství. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.