Co je to?
Výraz, termín, definice slova HIV. Co znamená odborný pojem HIV z kategorie Lékařství?

Co je to HIV? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu HIV?

HIV je celosvětovým problémem. Jedná se o retroviry, tedy viry, které dokáží vytvářet vlastní řetězec DNA a ten vložit do genomu hostitele. Virus HIV způsobuje nemoc AIDS. Virus HIV se přenáší hlavně krví, dále z matky na dítě a nechráněným sexuálním stykem. Normální kontakt s nakaženou osobou není rizikový, protože virus se nachází v tělních tekutinách nakaženého.

Význam slova, termín, co je to HIV? Výraz, termín, definice slova HIV. Co znamená odborný pojem HIV z kategorie Lékařství?

Chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem HIV se známými na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo HIV je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: popis, informace, význam pojmu, co znamená, slovník, význam, synonymum, co to je, HIV, wiki, formulace, pojem, přesný význam, Lékařství, vysvětlení, slovo

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je HIV? resp. co přesně znamená slovo HIV? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu HIV, odpověď na dotaz co je to HIV?. Víte např. kdo to je Klára Vytisková? Znáte a víte kdo je Speciální pedagog? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Lékařství. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího popisy termínů, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.