Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Histologie. Co znamená pojem Histologie z kategorie Lékařství?

Co to je Histologie? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Histologie?

Histologie patří mezi vědní disciplíny. Specializuje se na studium mikroskopických struktur živočišných tkání a orgánů mnohobuněčných organismů.
Histologie se dále dělí na obecnou a speciální histologii. Často se k ní přiřazuje i cytologie, která se zabývá buňkami.
Rozvoj histologie nastal až v okamžiku, kdy bylo možné malé struktury zkoumat pod světelným mikroskopem. V lékařství své uplatnění našla histologie při zkoumání patologických změn tkáně (zhoubné bujení).

Význam slova, termín, co je to Histologie? Odborný termín, výraz, slovo Histologie. Co znamená pojem Histologie z kategorie Lékařství?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Histologie s blízkými na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Pojem Histologie je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: pojem, synonymum, přesný výraz, Histologie, wiki, termín, popis, slovník, popis, význam pojmu, definice, heslo, přesný význam, slovo, formulace

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Histologie? resp. jaký je význam slova Histologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Histologie, odpověď na dotaz co je to Histologie?. Víte např. kdo to je Archanděl Michael? Znáte a víte kdo je George Friedman? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Histologie i v jiných kategoriích (než Lékařství). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.