Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Histologie. Co znamená pojem Histologie z kategorie Lékařství?

Co to je Histologie? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Histologie?

Histologie patří mezi vědní disciplíny. Specializuje se na studium mikroskopických struktur živočišných tkání a orgánů mnohobuněčných organismů.
Histologie se dále dělí na obecnou a speciální histologii. Často se k ní přiřazuje i cytologie, která se zabývá buňkami.
Rozvoj histologie nastal až v okamžiku, kdy bylo možné malé struktury zkoumat pod světelným mikroskopem. V lékařství své uplatnění našla histologie při zkoumání patologických změn tkáně (zhoubné bujení).

Význam slova, termín, co je to Histologie? Odborný termín, výraz, slovo Histologie. Co znamená pojem Histologie z kategorie Lékařství?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Histologie sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Histologie je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: wiki, formulace, informace, popis, Histologie, definice, vysvětlení, heslo, Lékařství, přesný výraz, co to je, co znamená, význam pojmu, popis, význam

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Histologie? resp. co znamená slovo Histologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Histologie, odpověď na dotaz co je to Histologie?. Víte např. kdo to je Archanděl Michael? Znáte a víte kdo je George Friedman? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Lékařství Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.