Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Histologie. Co znamená pojem Histologie z kategorie Lékařství?

Co to je Histologie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Histologie

Histologie patří mezi vědní disciplíny. Specializuje se na studium mikroskopických struktur živočišných tkání a orgánů mnohobuněčných organismů.
Histologie se dále dělí na obecnou a speciální histologii. Často se k ní přiřazuje i cytologie, která se zabývá buňkami.
Rozvoj histologie nastal až v okamžiku, kdy bylo možné malé struktury zkoumat pod světelným mikroskopem. V lékařství své uplatnění našla histologie při zkoumání patologických změn tkáně (zhoubné bujení).

Význam slova, termín, co je to Histologie? Odborný termín, výraz, slovo Histologie. Co znamená pojem Histologie z kategorie Lékařství?

Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Histologie můžete sdílet s přáteli a kamarády na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Histologie je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: Histologie, pojem, co znamená, přesný význam, popis, význam pojmu, význam slova, Lékařství, vysvětlení, Lékařství, přesný výraz, heslo, termín, význam, co to je, slovník

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Histologie? resp. co označuje slovo Histologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Histologie, odpověď na dotaz co je to Histologie?. Víte např. kdo to je Parchant? Znáte a víte kdo je Aranžér? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Lékařství Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.