Co je to?
Definice odborného termínu, slova Hemoglobin. Co znamená pojem Hemoglobin z kategorie Lékařství?

Co je to Hemoglobin? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Hemoglobin?

Hemoglobin je červené krevní barvivo. Jeho úkolem je transport kyslíku z plic nebo žaber do tkání a odvod oxidu uhličitého zpět z tkání do plic.


Co je to Hemoglobin? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Hemoglobin. Co znamená pojem Hemoglobin z kategorie Lékařství?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Hemoglobin) můžete sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Hemoglobin patří do kategorie Lékařství

Klíčová slova: co je to Hemoglobin?, termín, názvosloví, Lékařství, lexikon, definice, wiki, co to je, slovník, heslo, význam, vysvětlení, Hemoglobin, popis, formulace, terminologie, odborné názvosloví, význam slova


Pojem Hemoglobin je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Hemoglobin?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Hemoglobin (zkratka Hb) je červený transportní metaloprotein červených krvinek obratlovců a některých dalších živočichů. Hlavní funkcí hemoglobinu je transport kyslíku z plic nebo žaber do tkání a opačným směrem odstraňování oxidu uhličitého z tkání do plic. V aktivních erytrocytech savců hemoglobin tvoří 35 % obsahu. Průměrné množství hemoglobinu v jednom erytrocytu je 28-32 pg.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Vyhledat slovo Hemoglobin ve Wikislovníku

Vyhledat termín Hemoglobin na Google.cz

Najít pojem Hemoglobin ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Hemoglobin ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Hemoglobin na Youtube

Hledat výraz Hemoglobin ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Hemoglobin například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Hemoglobin? resp. co označuje slovo Hemoglobin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hemoglobin, odpověď na dotaz co je to Hemoglobin?. Víte např. kdo to je Homofob? Znáte a víte kdo je Friedrich Nietzsche? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Lékařství). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.