Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Hematokrit. Co znamená pojem Hematokrit z kategorie Lékařství?

Co to je Hematokrit? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Hematokrit

Hematokrit je pojmenování poměru mezi objemem červených krvinek a celkovým objemem krve. Jde tedy o vyjádření množství erytrocytů v krevní jednotce, vyjádřené v procentech. Hematokrit je součástí základního vyšetření krevního obrazu.
Hodnoty se liší u žen a mužů, za obvyklé jsou považovány 39–49 % u mužů a 35–43 % u žen. Pokud klesne množství plazmy nebo stoupne počet červených krvinek, hematokrit stoupá.

Význam slova, termín, co je to Hematokrit? Odborný termín, výraz, slovo Hematokrit. Co znamená pojem Hematokrit z kategorie Lékařství?

Veškeré texty jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Hematokrit? Potom se o definici podělte se známými na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Hematokrit se nachází v kategorii Lékařství

Klíčová slova: slovník, popis, přesný výraz, vysvětlení, informace, význam slova, termín, Hematokrit, význam pojmu, význam, co znamená, co to je, definice, Lékařství, synonymum, pojem

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Hematokrit? resp. co se skrývá pod slovem Hematokrit? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hematokrit, odpověď na dotaz co je to Hematokrit?. Víte např. kdo to je Vondroušová Markéta? Znáte a víte kdo je Radůza? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Lékařství). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.