Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Gestační váček. Co znamená pojem Gestační váček z kategorie Lékařství?

Co to je Gestační váček? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Gestační váček?

Gestační váček je pojmenování pro obal, vak, ve kterém dochází k vývoji zárodku. Někdy se mu říká také plodové vejce. Na ultrazvuku ho lze zjistit již ve velmi raném těhotenství, za příznivých podmínek již ve čtvrtém týdnu. Jeho přítomnost signalizuje možný výskyt embrya v děloze, to ovšem nemusí znamenat těhotenství. V některých případech nedochází k dalšímu růstu zárodku a nastane spontánní raný potrat, který se projeví jako silná menstruace.
Gestační váček nejvíce připomíná černou kuličku na stěně dělohy a v počátku těhotenství ho bezpečně zachytí vaginální sonda. Pokud vývoj plodu probíhá dobře, objeví se v gestačním váčku světlejší žloutkový váček, který má na starosti prvotní výživu dítěte. S postupujícím těhotenstvím se gestační váček zvětšuje a jeho velikost by měla odpovídat vývoji plodu.

Význam slova, termín, co je to Gestační váček? Odborný termín, výraz, slovo Gestační váček. Co znamená pojem Gestační váček z kategorie Lékařství?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Gestační váček? s vašimi kamarády na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Gestační váček je v sekci Lékařství

Klíčová slova: slovník, termín, formulace, pojem, heslo, co znamená, informace, přesný význam, vysvětlení, slovo, Lékařství, význam slova, Gestační váček, popis, wiki, definice

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Gestační váček? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Gestační váček? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Gestační váček, odpověď na dotaz co je to Gestační váček?. Víte např. kdo to je Osoba blízká? Znáte a víte kdo je Hynek Kmoníček? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Lékařství). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.