Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Gestační váček. Co znamená pojem Gestační váček z kategorie Lékařství?

Co to je Gestační váček? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Gestační váček?

Gestační váček je pojmenování pro obal, vak, ve kterém dochází k vývoji zárodku. Někdy se mu říká také plodové vejce. Na ultrazvuku ho lze zjistit již ve velmi raném těhotenství, za příznivých podmínek již ve čtvrtém týdnu. Jeho přítomnost signalizuje možný výskyt embrya v děloze, to ovšem nemusí znamenat těhotenství. V některých případech nedochází k dalšímu růstu zárodku a nastane spontánní raný potrat, který se projeví jako silná menstruace.
Gestační váček nejvíce připomíná černou kuličku na stěně dělohy a v počátku těhotenství ho bezpečně zachytí vaginální sonda. Pokud vývoj plodu probíhá dobře, objeví se v gestačním váčku světlejší žloutkový váček, který má na starosti prvotní výživu dítěte. S postupujícím těhotenstvím se gestační váček zvětšuje a jeho velikost by měla odpovídat vývoji plodu.

Význam slova, termín, co je to Gestační váček? Odborný termín, výraz, slovo Gestační váček. Co znamená pojem Gestační váček z kategorie Lékařství?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Gestační váček patří do sekce Lékařství

Klíčová slova: heslo, termín, vysvětlení, Lékařství, wiki, slovo, slovník, význam, Lékařství, synonymum, co to je, popis, význam slova, Gestační váček, přesný výraz, definice

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Gestační váček? resp. co to je Gestační váček? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Gestační váček, odpověď na dotaz co je to Gestační váček?. Víte např. kdo to je Filantrop? Znáte a víte kdo je Hynek Kmoníček? Ke každému slovo může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Lékařství. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.