Co je to?
Definice výrazu, termínu Gastroenterologie. Co znamená odborný pojem Gastroenterologie z kategorie Lékařství?

Co je to Gastroenterologie? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Gastroenterologie?

Gastroenterologie je obor z oblasti lékařství. Zabývá se onemocněními trávicího traktu, tedy jícnu, tenkého a tlustého střeva a žaludku, a dalšími orgány, které s trávicím traktem souvisí. Jedná se o játra, slinivku, žlučník a žlučové cesty. Gastroenterologie používá různé metody vyšetření a léčby, jako jsou endoskopie, gastroskopie, koloskopie, sonografie, manometrie, jaterní biopsie a další. Název gastroenterologie pochází z řečtiny a je složen ze slov gaster (žaludek), enteron (střevo) a logos (nauka).


Co je to Gastroenterologie? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Gastroenterologie. Co znamená odborný pojem Gastroenterologie z kategorie Lékařství?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Gastroenterologie? Potom se o definici podělte s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Gastroenterologie se nachází v kategorii Lékařství

Klíčová slova: slovo, význam, pojem, termín, Gastroenterologie, popis, odborný výraz, odborné názvosloví, přesný výraz, přesný význam, definice pojmu, formulace, informace, synonymum, význam slova, definice, terminologie, co je to Gastroenterologie?


Pojem Gastroenterologie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Gastroenterologie dozvíte následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Gastroenterologie je medicínský obor zabývající se diagnostikou a léčbou onemocnění zažívacího traktu. Zabývá se nemocemi trávící trubice od jícnu po řitní otvor (dutinou ústní a hltanem se zabývají stomatologie a otorhinolaryngologie) a také nemocemi velkých žláz – jater a slinivky břišní, které tvoří trávící enzymy a vývojově i funkčně k trávící trubici patří. Název pochází z řeckých slov γαστήρ (gaster) – žaludek, ἔντερον (enteron) – střevo a λόγος (logos) – slovo, nauka. Podobor zabývající se nemocemi jater a žlučového ústrojí je označován jako hepatologie.

Linky na jiné informační zdroje

Hledat pojem Gastroenterologie ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Gastroenterologie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Gastroenterologie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Gastroenterologie ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Gastroenterologie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Gastroenterologie na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Gastroenterologie například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Gastroenterologie? resp. co znamená Gastroenterologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Gastroenterologie, odpověď na dotaz co je to Gastroenterologie?. Víte např. kdo to je Tatar? Znáte a víte kdo je Renata Kalenská? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Lékařství Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?