Co je to?
Definice výrazu Ganglion. Co znamená odborný pojem Ganglion z kategorie Lékařství?

Co to je Ganglion? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Ganglion?

Nervová uzlina tvořená shlukem nervových buněk se nazývá ganglion. U většiny živočišných druhů tvoří centrální nervovou soustavu právě ganglion. U specifických druhů živočichů se gangliony vůbec nevytváří, mezi nejznámější patří žahavci.
Pokud se zaměříme na lidské tělo, pak se jako ganglia pojmenovávají svazky nervových buněk v periferní nervové soustavě. Mohou se vyskytovat ve stěnách orgánů nebo ve vazivovém pouzdru.

Význam slova, termín, co je to Ganglion? Definice výrazu Ganglion. Co znamená odborný pojem Ganglion z kategorie Lékařství?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Ganglion s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Termín Ganglion se nachází v sekci Lékařství

Klíčová slova: definice, Lékařství, wiki, Lékařství, slovník, synonymum, význam, přesný význam, popis, vysvětlení, formulace, termín, přesný výraz, Ganglion, heslo

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená Ganglion? resp. jaká je definice slova Ganglion? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ganglion, odpověď na dotaz co je to Ganglion?. Víte např. kdo to je Žid? Znáte a víte kdo je Egocentrik? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Ganglion hledat i v jiných kategoriích (než Lékařství) Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.