Co je to?
Definice výrazu Ganglion. Co znamená odborný pojem Ganglion z kategorie Lékařství?

Co to je Ganglion? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Ganglion

Nervová uzlina tvořená shlukem nervových buněk se nazývá ganglion. U většiny živočišných druhů tvoří centrální nervovou soustavu právě ganglion. U specifických druhů živočichů se gangliony vůbec nevytváří, mezi nejznámější patří žahavci.
Pokud se zaměříme na lidské tělo, pak se jako ganglia pojmenovávají svazky nervových buněk v periferní nervové soustavě. Mohou se vyskytovat ve stěnách orgánů nebo ve vazivovém pouzdru.

Význam slova, termín, co je to Ganglion? Definice výrazu Ganglion. Co znamená odborný pojem Ganglion z kategorie Lékařství?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Ganglion doporučujeme sdílet s přáteli na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Ganglion se nachází v sekci Lékařství

Klíčová slova: co znamená, Lékařství, přesný výraz, termín, slovník, Ganglion, definice, informace, význam slova, význam pojmu, přesný význam, formulace, slovo, pojem, heslo, Lékařství

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Ganglion? resp. co označuje slovo Ganglion? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ganglion, odpověď na dotaz co je to Ganglion?. Víte např. kdo to je Rihanna? Znáte a víte kdo je Žid? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Lékařství. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.