Co je to?
Výraz, termín, definice slova Folikul. Co znamená odborný pojem Folikul z kategorie Lékařství?

Co je to Folikul? Význam slova

Co znamená termín Folikul? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Folikul je váček nebo malá dutina, může být různých druhů, například vlasový nebo ovariální a další. Vlasový folikul označuje tkáň obalující vlas. Z této tkáně vlas vyrůstá. Obsahuje vazivo a je zásoben cévami. Ve folikulu se nacházejí mazové a potní žlázy.
V gynekologii se tímto pojmem nazývají váčky ve vaječníku, které obsahují vajíčko obalené buňkami. Když folikul uzraje, uvolní vajíčko, které může být oplodněno. Je také producentem hormonů, které ovlivňují práci ženských pohlavních orgánů.

Význam slova, termín, co je to Folikul? Výraz, termín, definice slova Folikul. Co znamená odborný pojem Folikul z kategorie Lékařství?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Folikul sdílet s kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Folikul patří do sekce Lékařství

Klíčová slova: slovo, pojem, synonymum, přesný výraz, význam, co to je, termín, vysvětlení, co znamená, význam slova, heslo, přesný význam, definice, Folikul, formulace, popis

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Folikul? resp. jaká je definice termínu Folikul? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Folikul, odpověď na dotaz co je to Folikul?. Víte např. kdo to je Jan Cemper? Znáte a víte kdo je Krupiér? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Lékařství. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.