Co je to?
Výraz, termín, definice slova Folikul. Co znamená odborný pojem Folikul z kategorie Lékařství?

Co je to Folikul? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Folikul

Folikul je váček nebo malá dutina, může být různých druhů, například vlasový nebo ovariální a další. Vlasový folikul označuje tkáň obalující vlas. Z této tkáně vlas vyrůstá. Obsahuje vazivo a je zásoben cévami. Ve folikulu se nacházejí mazové a potní žlázy.
V gynekologii se tímto pojmem nazývají váčky ve vaječníku, které obsahují vajíčko obalené buňkami. Když folikul uzraje, uvolní vajíčko, které může být oplodněno. Je také producentem hormonů, které ovlivňují práci ženských pohlavních orgánů.

Význam slova, termín, co je to Folikul? Výraz, termín, definice slova Folikul. Co znamená odborný pojem Folikul z kategorie Lékařství?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s přáteli a kamarády na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Folikul je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: synonymum, Folikul, přesný význam, slovo, Lékařství, definice, význam pojmu, vysvětlení, popis, heslo, informace, význam slova, Folikul, význam, formulace, Lékařství

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Folikul? resp. jaký je význam pojmu Folikul? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Folikul, odpověď na dotaz co je to Folikul?. Víte např. kdo to je Zaměstnanec? Znáte a víte kdo je Krupiér? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Lékařství). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.