Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Exkoriace. Co znamená pojem Exkoriace z kategorie Lékařství?

Co to je Exkoriace? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Exkoriace

Exkoriace je pojem z oblasti lékařství. Jedná se o povrchové poškození kůže. Toto poškození – oděrka- není příliš hluboké, ale je závažnější, než jednoduchá odřenina. Jako exkoriace bývá označována také oděrka, kterou si pacient způsobí sám při škrábání svědivých míst vzniklých při kožních onemocněních.
Exkoriace se léčí především mastičkami a antihistaminiky, protože je potřeba odstranit příčiny svědění. Škrabáním může být do kůže zanesena infekce, tu pak musí léčit praktický nebo kožní lékař.

Význam slova, termín, co je to Exkoriace? Odborný termín, výraz, slovo Exkoriace. Co znamená pojem Exkoriace z kategorie Lékařství?

Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet se známými na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Exkoriace se nachází v sekci Lékařství

Klíčová slova: Lékařství, význam pojmu, informace, Lékařství, pojem, definice, Exkoriace, formulace, wiki, slovo, co to je, vysvětlení, slovník, význam, přesný význam, Exkoriace

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Exkoriace? resp. co znamená Exkoriace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Exkoriace, odpověď na dotaz co je to Exkoriace?. Víte např. kdo to je Džambulka? Znáte a víte kdo je Buddha? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Lékařství Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.