Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Exkoriace. Co znamená pojem Exkoriace z kategorie Lékařství?

Co to je Exkoriace? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Exkoriace

Exkoriace je pojem z oblasti lékařství. Jedná se o povrchové poškození kůže. Toto poškození – oděrka- není příliš hluboké, ale je závažnější, než jednoduchá odřenina. Jako exkoriace bývá označována také oděrka, kterou si pacient způsobí sám při škrábání svědivých míst vzniklých při kožních onemocněních.
Exkoriace se léčí především mastičkami a antihistaminiky, protože je potřeba odstranit příčiny svědění. Škrabáním může být do kůže zanesena infekce, tu pak musí léčit praktický nebo kožní lékař.

Význam slova, termín, co je to Exkoriace? Odborný termín, výraz, slovo Exkoriace. Co znamená pojem Exkoriace z kategorie Lékařství?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Exkoriace můžete samozřejmě sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Exkoriace je v sekci Lékařství

Klíčová slova: informace, slovo, heslo, termín, vysvětlení, formulace, co znamená, význam, Lékařství, synonymum, Lékařství, význam pojmu, definice, Exkoriace, co to je, slovník

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Exkoriace? resp. co přesně označuje termín Exkoriace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Exkoriace, odpověď na dotaz co je to Exkoriace?. Víte např. kdo to je Bohemista? Znáte a víte kdo je Buddha? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Lékařství). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.