Co je to?
Definice odborného termínu, slova Estrogen. Co znamená pojem Estrogen z kategorie Lékařství?

Co je to Estrogen? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Estrogen?

Estrogen patří do skupiny steroidů. V první řadě se jedná o ženský pohlavní hormon, ale estrogeny se mohou vyskytovat v malé míře i u můžů. Estrogen je možno najít v antikoncepčních pilulkách nebo v lécích pro období menopauzy. Estrogen se získává z androgenů prostřednictvím syntézy s pomocí enzymů. Třemi hlavními druhy estrogenů jsou estron, estriol a estradiol. Množství estrogenu v krvi se během menstruačního cyklu mění, nejvíce estrogenů se v krvi vyskytuje v období těsně před ovulací.

Význam slova, termín, co je to Estrogen? Definice odborného termínu, slova Estrogen. Co znamená pojem Estrogen z kategorie Lékařství?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Estrogen s kolegy na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Estrogen je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: Lékařství, Estrogen, popis, co to je, přesný význam, termín, synonymum, informace, popis, význam, slovník, význam pojmu, co znamená, wiki, vysvětlení

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Estrogen? resp. jaká je definice termínu Estrogen? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Estrogen, odpověď na dotaz co je to Estrogen?. Víte např. kdo to je Korektor? Znáte a víte kdo je Sommelier? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Estrogen hledat i v jiných kategoriích (než Lékařství) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.