Co je to?
Definice výrazu, termínu Erytrocyty. Co znamená odborný pojem Erytrocyty z kategorie Lékařství?

Co je to Erytrocyty? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Erytrocyty

Erytrocyty je název pro červené krvinky. Tyto krvinky patří k běžným krevním buňkám. Erytrocyty jsou zodpovědné především za přenos kyslíku z plic do dalších tkání těla. Kyslík váže červené krevní barvivo hemoglobin, který je v erytrocytech obsažen.
Červené krvinky se tvoří v kostní dřeni velkých kostí a žijí přibližně 120 dní.

Význam slova, termín, co je to Erytrocyty? Definice výrazu, termínu Erytrocyty. Co znamená odborný pojem Erytrocyty z kategorie Lékařství?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Erytrocyty můžete samozřejmě sdílet s kolegy na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Erytrocyty je v sekci Lékařství

Klíčová slova: pojem, informace, Lékařství, Erytrocyty, slovník, Erytrocyty, popis, přesný význam, význam slova, wiki, co to je, synonymum, přesný výraz, definice, Lékařství, termín

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Erytrocyty? resp. jaký je význam slova Erytrocyty? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Erytrocyty, odpověď na dotaz co je to Erytrocyty?. Víte např. kdo to je Truhlář? Znáte a víte kdo je Tatiana Pauhofová? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Lékařství). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.