Co je to?
Definice odborného termínu, slova Enzym. Co znamená pojem Enzym z kategorie Lékařství?

Co je to Enzym? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Enzym?

Enzym neboli biokatalyzátor je molekula bílkovin, která je určujícím prvkem pro biochemické reakce. Enzym startuje a zrychluje průběh reakcí v živých organizmech. Každý enzym působí na určitou konkrétní látku.
Enzym působí při procesech metabolických, výstavbě těla, pohybu a vzniku energie, při odpadních a regeneračních procesech, při protizánětlivých reakcích a dalších obranných mechanizmech těla a je významným činitelem při myšlení a další nervové činnosti.

Význam slova, termín, co je to Enzym? Definice odborného termínu, slova Enzym. Co znamená pojem Enzym z kategorie Lékařství?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Definici slova Enzym můžete sdílet s vašimi přáteli na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Pojem Enzym je v sekci Lékařství

Klíčová slova: co znamená, slovník, význam pojmu, Lékařství, Lékařství, co to je, popis, definice, význam slova, wiki, slovo, vysvětlení, termín, pojem, heslo

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Enzym? resp. co je to Enzym? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Enzym, odpověď na dotaz co je to Enzym?. Víte např. kdo to je Pragmatik? Znáte a víte kdo je Radovan Krejčíř? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Lékařství). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.