Co je to?
Definice odborného termínu, slova Enzym. Co znamená pojem Enzym z kategorie Lékařství?

Co je to Enzym? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Enzym?

Enzym neboli biokatalyzátor je molekula bílkovin, která je určujícím prvkem pro biochemické reakce. Enzym startuje a zrychluje průběh reakcí v živých organizmech. Každý enzym působí na určitou konkrétní látku.
Enzym působí při procesech metabolických, výstavbě těla, pohybu a vzniku energie, při odpadních a regeneračních procesech, při protizánětlivých reakcích a dalších obranných mechanizmech těla a je významným činitelem při myšlení a další nervové činnosti.

Význam slova, termín, co je to Enzym? Definice odborného termínu, slova Enzym. Co znamená pojem Enzym z kategorie Lékařství?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s přáteli a kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Enzym se nachází v kategorii Lékařství

Klíčová slova: co znamená, termín, popis, pojem, heslo, vysvětlení, informace, Enzym, slovník, přesný výraz, význam, formulace, wiki, přesný význam, co to je, definice

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Enzym? resp. co znamená výraz Enzym? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Enzym, odpověď na dotaz co je to Enzym?. Víte např. kdo to je Smažka? Znáte a víte kdo je Bookmaker? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Lékařství. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.