Co je to?
Definice odborného termínu, slova Enzym. Co znamená pojem Enzym z kategorie Lékařství?

Co je to Enzym? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Enzym?

Enzym neboli biokatalyzátor je molekula bílkovin, která je určujícím prvkem pro biochemické reakce. Enzym startuje a zrychluje průběh reakcí v živých organizmech. Každý enzym působí na určitou konkrétní látku.
Enzym působí při procesech metabolických, výstavbě těla, pohybu a vzniku energie, při odpadních a regeneračních procesech, při protizánětlivých reakcích a dalších obranných mechanizmech těla a je významným činitelem při myšlení a další nervové činnosti.

Význam slova, termín, co je to Enzym? Definice odborného termínu, slova Enzym. Co znamená pojem Enzym z kategorie Lékařství?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Enzym s kamarády na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Enzym je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: co to je, vysvětlení, Lékařství, význam slova, přesný výraz, informace, definice, synonymum, přesný význam, Enzym, význam pojmu, wiki, slovník, popis, Lékařství

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Enzym? resp. jaká je definice termínu Enzym? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Enzym, odpověď na dotaz co je to Enzym?. Víte např. kdo to je Pragmatik? Znáte a víte kdo je Radovan Krejčíř? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Enzym v jiné sekci než Lékařství. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.