Co je to?
Definice odborného termínu, slova Enzym. Co znamená pojem Enzym z kategorie Lékařství?

Co je to Enzym? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Enzym?

Enzym neboli biokatalyzátor je molekula bílkovin, která je určujícím prvkem pro biochemické reakce. Enzym startuje a zrychluje průběh reakcí v živých organizmech. Každý enzym působí na určitou konkrétní látku.
Enzym působí při procesech metabolických, výstavbě těla, pohybu a vzniku energie, při odpadních a regeneračních procesech, při protizánětlivých reakcích a dalších obranných mechanizmech těla a je významným činitelem při myšlení a další nervové činnosti.

Význam slova, termín, co je to Enzym? Definice odborného termínu, slova Enzym. Co znamená pojem Enzym z kategorie Lékařství?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Enzym můžete sdílet se známými na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Enzym je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: co to je, Enzym, heslo, přesný význam, Lékařství, význam slova, popis, co znamená, přesný výraz, definice, synonymum, pojem, slovník, wiki, význam, Lékařství

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Enzym? resp. jaká je definice termínu Enzym? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Enzym, odpověď na dotaz co je to Enzym?. Víte např. kdo to je Filozof? Znáte a víte kdo je Bookmaker? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Lékařství). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.