Co je to?
Definice odborného termínu, slova Endoskopie. Co znamená pojem Endoskopie z kategorie Lékařství?

Co je to Endoskopie? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Endoskopie

Endoskopie je název pro vyšetřovací metody tělních dutin a dutých orgánů. Při vyšetření se využívá endoskop, speciální flexibilní přístroj, který se do dutin zavádí přirozenými otvory, takže endoskopie není pro pacienta přílišnou zátěží. Provádí se ambulantně a lze ji v případě potřeby opakovat.
Endoskop zavedený do dutiny přenáší obraz na monitor nebo záznamové zařízení. Pomocí endoskopu je možné vyšetřovat například trávicí trakt, nos, krk, dýchací cesty, močové cesty a pohlavní orgány.


Co je to Endoskopie? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Endoskopie. Co znamená pojem Endoskopie z kategorie Lékařství?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Endoskopie patří do kategorie Lékařství

Klíčová slova: synonymum, význam pojmu, význam slova, co znamená, přesný výraz, Lékařství, definice pojmu, odborné názvosloví, Lékařství, terminologie, termín, názvosloví, wiki, informace, Endoskopie, formulace, lexikon, význam


Pojem Endoskopie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat videa s názvem Endoskopie na Youtube

Vyhledat slovo Endoskopie ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Endoskopie ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Endoskopie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Endoskopie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Endoskopie ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Endoskopie například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Endoskopie? resp. jaký je význam pojmu Endoskopie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Endoskopie, odpověď na dotaz co je to Endoskopie?. Víte např. kdo to je Petr Fiala? Znáte a víte kdo je Lichvář? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Endoskopie i v jiných kategoriích (než Lékařství). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.