Co je to?
Definice odborného termínu, slova Endoskopie. Co znamená pojem Endoskopie z kategorie Lékařství?

Co je to Endoskopie? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Endoskopie?

Endoskopie je název pro vyšetřovací metody tělních dutin a dutých orgánů. Při vyšetření se využívá endoskop, speciální flexibilní přístroj, který se do dutin zavádí přirozenými otvory, takže endoskopie není pro pacienta přílišnou zátěží. Provádí se ambulantně a lze ji v případě potřeby opakovat.
Endoskop zavedený do dutiny přenáší obraz na monitor nebo záznamové zařízení. Pomocí endoskopu je možné vyšetřovat například trávicí trakt, nos, krk, dýchací cesty, močové cesty a pohlavní orgány.

Význam slova, termín, co je to Endoskopie? Definice odborného termínu, slova Endoskopie. Co znamená pojem Endoskopie z kategorie Lékařství?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Endoskopie s vašimi přáteli na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Endoskopie se nachází v sekci Lékařství

Klíčová slova: popis, formulace, informace, vysvětlení, co znamená, význam pojmu, co to je, definice, synonymum, Endoskopie, termín, Lékařství, slovník, přesný výraz, pojem, význam slova

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Endoskopie? resp. co vlastně znamená slovo Endoskopie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Endoskopie, odpověď na dotaz co je to Endoskopie?. Víte např. kdo to je Konzul? Znáte a víte kdo je Lichvář? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Lékařství). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.