Co je to?
Definice výrazu EKG. Co znamená odborný pojem EKG z kategorie Lékařství?

Co to je EKG? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu EKG

EKG neboli elektrokardiografie je vyšetřovací metoda elektrické činnosti srdce. Patří k základním kardiologickým metodám. Pomocí EKG se diagnostikují příčiny bolestí na hrudi, bušení srdce, závratí nebo dušnosti. Lze tak objevit i zvětšení částí srdce, jizvy po prodělaných infarktech a podobně.
Na záznamu je možno vidět odchylky a poruchy, poškození, nedostatečnou výživu a lze určit i rozsah různých postižení.

Význam slova, termín, co je to EKG? Definice výrazu EKG. Co znamená odborný pojem EKG z kategorie Lékařství?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi známými a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo EKG je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: přesný význam, heslo, význam pojmu, synonymum, význam slova, informace, Lékařství, EKG, termín, co znamená, přesný výraz, definice, Lékařství, co to je, význam, popis

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova EKG? resp. jaká je definice slova EKG? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu EKG, odpověď na dotaz co je to EKG?. Víte např. kdo to je Radikál? Znáte a víte kdo je Salma Hayek? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Lékařství). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.