Co je to?
Odborný výraz, definice slova Ebrieta. Co znamená pojem Ebrieta z kategorie Lékařství?

Co je to Ebrieta? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Ebrieta

Ebrieta je jiný název pro stav opojení nebo opilosti, který vzniká při nadměrném požití alkoholu. Pro ebrietu je příznačná povznesená nálada, neustálá potřeba mluvit, vysoká míra sebevědomí, snaha něco podniknout, potřeba přátelit se.
Velmi negativním příznakem ebriety je snížení pozornosti a vnímání, někdy dochází i k agresivitě v chování. Trpí i oči – spojivky bývají zarudlé. Opilý člověk má také nejistou chůzi, často dochází k nehodám a pádům.

Význam slova, termín, co je to Ebrieta? Odborný výraz, definice slova Ebrieta. Co znamená pojem Ebrieta z kategorie Lékařství?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Ebrieta můžete sdílet s kamarády na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Ebrieta je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: termín, formulace, pojem, přesný význam, vysvětlení, wiki, Lékařství, přesný výraz, Lékařství, definice, slovník, význam pojmu, co to je, význam slova, synonymum, slovo

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Ebrieta?

Opilost neboli opojenost či též ebrieta je stav, který vzniká po intoxikaci alkoholem.
Typická je pro ni nadnesená nálada, bývá zvýšené sebevědomí, zvýšená hovornost, podnikavost, zvýšená družnost, zmenšují se sociální zábrany. Je zde ale porucha pozornosti (to je jeden z důvodů, proč v opilosti častěji dochází k dopravním nehodám). Může se ovšem objevit i agresivní chování. Při větší opilosti bývají poruchy chůze - chůze o široké bázi, pády, zarudlé spojivky.

Text definice pojmu byla převzat z projektu Wikipedia.cz

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Ebrieta? resp. co znamená slovo Ebrieta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ebrieta, odpověď na dotaz co je to Ebrieta?. Víte např. kdo to je Filantrop? Znáte a víte kdo je Gustav Mahler? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Lékařství Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.