Co je to?
Odborný výraz, definice slova Ebrieta. Co znamená pojem Ebrieta z kategorie Lékařství?

Co je to Ebrieta? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Ebrieta

Ebrieta je jiný název pro stav opojení nebo opilosti, který vzniká při nadměrném požití alkoholu. Pro ebrietu je příznačná povznesená nálada, neustálá potřeba mluvit, vysoká míra sebevědomí, snaha něco podniknout, potřeba přátelit se.
Velmi negativním příznakem ebriety je snížení pozornosti a vnímání, někdy dochází i k agresivitě v chování. Trpí i oči – spojivky bývají zarudlé. Opilý člověk má také nejistou chůzi, často dochází k nehodám a pádům.

Význam slova, termín, co je to Ebrieta? Odborný výraz, definice slova Ebrieta. Co znamená pojem Ebrieta z kategorie Lékařství?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s přáteli a kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Ebrieta patří do kategorie Lékařství

Klíčová slova: formulace, význam slova, pojem, přesný význam, Ebrieta, wiki, popis, heslo, synonymum, Lékařství, definice, význam, co znamená, Ebrieta, význam pojmu, slovník

Co znamená pojem Ebrieta? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Opilost neboli opojenost či též ebrieta je stav, který vzniká po intoxikaci alkoholem.
Typická je pro ni nadnesená nálada, bývá zvýšené sebevědomí, zvýšená hovornost, podnikavost, zvýšená družnost, zmenšují se sociální zábrany. Je zde ale porucha pozornosti (to je jeden z důvodů, proč v opilosti častěji dochází k dopravním nehodám). Může se ovšem objevit i agresivní chování. Při větší opilosti bývají poruchy chůze - chůze o široké bázi, pády, zarudlé spojivky.

Uvedené vysvětlení pojmu bylo převzato z webu Wikipedia.cz

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Ebrieta? resp. co označuje slovo Ebrieta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ebrieta, odpověď na dotaz co je to Ebrieta?. Víte např. kdo to je Lenka Klicperová? Znáte a víte kdo je Gustav Mahler? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Lékařství). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.