Co je to?
Definice výrazu, termínu Dušnost. Co znamená odborný pojem Dušnost z kategorie Lékařství?

Co je to Dušnost? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Dušnost?

Dušnost může být příznakem mnoha onemocnění. Projevuje se subjektivně jako pocit ztíženého dýchání, nedostatku vzduchu a pocit tlaku na hrudi.

Význam slova, termín, co je to Dušnost? Definice výrazu, termínu Dušnost. Co znamená odborný pojem Dušnost z kategorie Lékařství?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Twitter a Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Dušnost patří do sekce Lékařství

Klíčová slova: pojem, přesný výraz, slovo, informace, popis, synonymum, termín, Lékařství, slovník, vysvětlení, formulace, přesný význam, Dušnost, význam pojmu, význam slova, co znamená

Co označuje termín Dušnost? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Dyspnoe (latinsky: dyspnoea, řecky: dyspnoia), jinak též dušnost, případně dýchavičnost, je namáhavé a ztížené dýchání s pocitem dechové tísně či nedostatku vzduchu. Jde o oslabující příznak, který způsobuje nepříjemné nebo zvláštní pocity v dýchacích cestách. Dýchavičnost je běžným příznakem několika medicínských poruch, zvláště těch, které postihují kardiovaskulární a respirační systém; při námaze je nejčastějším projevem u lidí s respiračním postižením. Při nádechu (inspiriu) je známkou onemocnění horních cest dýchacích, zatímco při výdechu (expiriu) značí onemocnění dolních cest dýchacích. Dyspnoe při nádechu i výdechu indikuje onemocnění průdušnice. U plazů může způsobit dušnost přeplněné střevo, které tlačí na plíce.

Vyše uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Dušnost? resp. jaká je definice slova Dušnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dušnost, odpověď na dotaz co je to Dušnost?. Víte např. kdo to je Agnostik? Znáte a víte kdo je Ridley Scott? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Lékařství). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.