Co je to?
Definice výrazu, termínu Dušnost. Co znamená odborný pojem Dušnost z kategorie Lékařství?

Co je to Dušnost? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Dušnost?

Dušnost může být příznakem mnoha onemocnění. Projevuje se subjektivně jako pocit ztíženého dýchání, nedostatku vzduchu a pocit tlaku na hrudi.

Význam slova, termín, co je to Dušnost? Definice výrazu, termínu Dušnost. Co znamená odborný pojem Dušnost z kategorie Lékařství?

Texty mohou obsahovat chyby. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Tento text (Dušnost) můžete sdílet se známými na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Termín Dušnost patří do sekce Lékařství

Co znamená pojem Dušnost? Definice slova, termínu z Wikipedie

Dyspnoe (latinsky: dyspnoea, řecky: dyspnoia), jinak též dušnost, případně dýchavičnost, je namáhavé a ztížené dýchání s pocitem dechové tísně či nedostatku vzduchu. Jde o oslabující příznak, který způsobuje nepříjemné nebo zvláštní pocity v dýchacích cestách. Dýchavičnost je běžným příznakem několika medicínských poruch, zvláště těch, které postihují kardiovaskulární a respirační systém; při námaze je nejčastějším projevem u lidí s respiračním postižením. Při nádechu (inspiriu) je známkou onemocnění horních cest dýchacích, zatímco při výdechu (expiriu) značí onemocnění dolních cest dýchacích. Dyspnoe při nádechu i výdechu indikuje onemocnění průdušnice. U plazů může způsobit dušnost přeplněné střevo, které tlačí na plíce.

Popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde

Klíčová slova: synonymum, význam slova, význam, co znamená, slovo, wiki, popis, vysvětlení, co to je, definice, heslo, formulace, termín, Lékařství, popis

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená Dušnost? resp. jaká je definice slova Dušnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dušnost, odpověď na dotaz co je to Dušnost?. Víte např. kdo to je Jiří Ovčáček? Znáte a víte kdo je Solitér? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Dušnost v jiné sekci než Lékařství. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.