Co je to?
Odborný výraz, definice slova Droga. Co znamená pojem Droga z kategorie Lékařství?

Co je to Droga? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Droga

Droga je omamná látka, která může různými způsoby měnit stav člověka. Drogu je možno získat chemickou cestou (syntézou) nebo z rostlin. Na drogu si člověk může vypěstovat návyk fyzický či psychický. Droga se vyskytovala již od počátků lidstva, zmíněna je například v Bibli či dalších náboženských textech. Některé druhy drog jsou považovány za legální. Slovem droga se označuje i léčivá látka získaná z usušených rostlin nebo živočichů, jejich částí nebo z jimi produkovaných látek.

Význam slova, termín, co je to Droga? Odborný výraz, definice slova Droga. Co znamená pojem Droga z kategorie Lékařství?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Droga s kolegy na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Droga se nachází v sekci Lékařství

Klíčová slova: Lékařství, slovo, co to je, význam, Droga, co znamená, synonymum, význam slova, wiki, informace, heslo, formulace, přesný význam, definice, přesný výraz, vysvětlení

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Droga?

Psychoaktivní droga (též psychotropní látka, omamná látka, často nepřesně droga nebo návyková látka) je chemická látka primárně působící na centrálně nervovou soustavu, kde mění mozkové funkce a způsobuje dočasné změny ve vnímání, náladě, vědomí a chování. Záměrně bývá využívána k rekreačním účelům, jako entheogen pro rituální a duchovní účely, jako nástroj pro studium a rozšíření mysli nebo jako léčivo.

Uvedené vysvětlení pojmu bylo převzato z webu Wikipedia.cz

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Droga? resp. co to je Droga? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Droga, odpověď na dotaz co je to Droga?. Víte např. kdo to je Všežravec? Znáte a víte kdo je Vlasta Redl? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Lékařství. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!