Co je to?
Odborný výraz, definice slova Droga. Co znamená pojem Droga z kategorie Lékařství?

Co je to Droga? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Droga

Droga je omamná látka, která může různými způsoby měnit stav člověka. Drogu je možno získat chemickou cestou (syntézou) nebo z rostlin. Na drogu si člověk může vypěstovat návyk fyzický či psychický. Droga se vyskytovala již od počátků lidstva, zmíněna je například v Bibli či dalších náboženských textech. Některé druhy drog jsou považovány za legální. Slovem droga se označuje i léčivá látka získaná z usušených rostlin nebo živočichů, jejich částí nebo z jimi produkovaných látek.

Význam slova, termín, co je to Droga? Odborný výraz, definice slova Droga. Co znamená pojem Droga z kategorie Lékařství?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Droga s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Twitter a Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Droga patří do kategorie Lékařství

Klíčová slova: informace, Lékařství, slovník, termín, význam slova, co znamená, synonymum, slovo, definice, Droga, vysvětlení, Lékařství, heslo, formulace, co to je, popis

Co znamená pojem Droga? Definice slova, termínu z Wikipedie

Psychoaktivní droga (též psychotropní látka, omamná látka, často nepřesně droga nebo návyková látka) je chemická látka primárně působící na centrálně nervovou soustavu, kde mění mozkové funkce a způsobuje dočasné změny ve vnímání, náladě, vědomí a chování. Záměrně bývá využívána k rekreačním účelům, jako entheogen pro rituální a duchovní účely, jako nástroj pro studium a rozšíření mysli nebo jako léčivo.

Text definice pojmu byla převzat z projektu Wikipedia.cz

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Droga? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Droga? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Droga, odpověď na dotaz co je to Droga?. Víte např. kdo to je Ponocný? Znáte a víte kdo je Vlasta Redl? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Lékařství). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!