Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Diastolický tlak. Co znamená pojem Diastolický tlak z kategorie Lékařství?

Co to je Diastolický tlak? Význam slova

Co znamená termín Diastolický tlak? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Diastolický tlak je krevní tlak ve fázi plnění srdečních komor krví. Jeho hodnoty by měly být nejnižší. Zvýšené hodnoty jsou považovány za nebezpečné, protože diastolický tlak namáhá srdce neustále a léčba je v takovém případě nutná.
Za normální diastolický tlak se považují hodnoty v rozmezí 60 – 79 mm Hg, za nízký diastolický tlak méně než 60 mm Hg, vysoký tlak je vyšší než 90 mm Hg.

Význam slova, termín, co je to Diastolický tlak? Odborný termín, výraz, slovo Diastolický tlak. Co znamená pojem Diastolický tlak z kategorie Lékařství?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Diastolický tlak doporučujeme sdílet s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Diastolický tlak se nachází v sekci Lékařství

Klíčová slova: slovo, Diastolický tlak, význam pojmu, co znamená, termín, wiki, význam, co to je, přesný výraz, Diastolický tlak, heslo, slovník, Lékařství, synonymum, přesný význam, popis

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Diastolický tlak? resp. co je to Diastolický tlak? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Diastolický tlak, odpověď na dotaz co je to Diastolický tlak?. Víte např. kdo to je Šejdíř? Znáte a víte kdo je Ječmínek? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Diastolický tlak v jiné sekci než Lékařství. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.