Co je to?
Definice výrazu, termínu Denzitometrie. Co znamená odborný pojem Denzitometrie z kategorie Lékařství?

Co je to Denzitometrie? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Denzitometrie

Denzitometrie je metoda, která se používá ke zjištění osteoporózy čili řídnutí kostí. Stanovuje se při ní hustota kostní tkáně a určuje se obsah minerálů v kostech. Přístroj pro provádění denzitometrie se jmenuje denzitometr a pracuje na principu ultrazvuku či rentgenu. Za základní vyšetření se považuje rentgenová denzitometrie, při které se zjišťuje hustota kosti obvykle v oblasti beder a vrchní části kosti stehenní. V případě, že by tato místa nebyla pro měření vhodná, lze hodnotit patní kost nebo předloktí.
Při splnění indikací je vyšetření hrazené pojišťovnou. O vyšetření rozhoduje lékař, který provádí předem důkladné vyšetření laboratorní i klinické. Denzitometrii by měli podstoupit ženy v menopauze a po ní, pacienti po zlomeninách, ti, kdo dlouhodobě užívají kortikoidy, starší osoby, osoby s nemocemi spojenými se ztrátou kostní hmoty a dalšími onemocněními.

Význam slova, termín, co je to Denzitometrie? Definice výrazu, termínu Denzitometrie. Co znamená odborný pojem Denzitometrie z kategorie Lékařství?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Denzitometrie) můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Denzitometrie patří do sekce Lékařství

Klíčová slova: termín, vysvětlení, význam pojmu, Denzitometrie, wiki, popis, formulace, význam slova, popis, slovník, přesný výraz, co to je, význam, slovo, Lékařství

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: co to je Denzitometrie? resp. jaký je přesný význam slova Denzitometrie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Denzitometrie, odpověď na dotaz co je to Denzitometrie?. Víte např. kdo to je Arborista? Znáte a víte kdo je Sommelier? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Denzitometrie i v jiných kategoriích (než Lékařství). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.