Co je to?
Definice odborného termínu, slova Cytologie. Co znamená pojem Cytologie z kategorie Lékařství?

Co je to Cytologie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Cytologie

Cytologie je věda, jejímž předmětem zkoumání jsou buňky. Slovem "cytologie" se běžně označuje cytologické vyšetření stěru buněk děložního čípku u žen, které se dělá jednou ročně v rámci prevence onemocnění rakovinou děložního čípku.

Význam slova, termín, co je to Cytologie? Definice odborného termínu, slova Cytologie. Co znamená pojem Cytologie z kategorie Lékařství?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Cytologie s vašimi kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Cytologie se nachází v kategorii Lékařství

Klíčová slova: co to je, Lékařství, přesný význam, termín, synonymum, Lékařství, co znamená, pojem, heslo, slovník, vysvětlení, Cytologie, význam, popis, význam pojmu, přesný výraz

Ve Wikipedii se o termínu Cytologie píše následující

Cytologie, též buněčná biologie je věda zabývající se studiem buněk. To zahrnuje anatomii buněk a (organel a dalších struktur), jejich fyziologii, vlastnosti a chování ve vztahu k životním funkcím organismu, jemuž náleží, a především pak buněčný cyklus, dělení a smrt buňky. Cytologie je jen jedním z biologických podoborů a je úzce teoreticky i experimentálně provázána s histologií, mikroskopií, mikrobiologií, biochemií, biofyzikou, organickou chemií a molekulární biologií.

Text převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Cytologie? resp. jaká je definice slova Cytologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cytologie, odpověď na dotaz co je to Cytologie?. Víte např. kdo to je Předseda vlády? Znáte a víte kdo je Šlechtic? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Lékařství). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.