Co je to?
Definice odborného termínu, slova Cytologie. Co znamená pojem Cytologie z kategorie Lékařství?

Co je to Cytologie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Cytologie

Cytologie je věda, jejímž předmětem zkoumání jsou buňky. Slovem "cytologie" se běžně označuje cytologické vyšetření stěru buněk děložního čípku u žen, které se dělá jednou ročně v rámci prevence onemocnění rakovinou děložního čípku.

Význam slova, termín, co je to Cytologie? Definice odborného termínu, slova Cytologie. Co znamená pojem Cytologie z kategorie Lékařství?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s blízkými na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Cytologie je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: význam, co to je, vysvětlení, popis, Cytologie, termín, informace, Lékařství, slovník, co znamená, přesný význam, význam pojmu, Cytologie, slovo, význam slova, formulace

Co znamená pojem Cytologie? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Cytologie, též buněčná biologie je věda zabývající se studiem buněk. To zahrnuje anatomii buněk a (organel a dalších struktur), jejich fyziologii, vlastnosti a chování ve vztahu k životním funkcím organismu, jemuž náleží, a především pak buněčný cyklus, dělení a smrt buňky. Cytologie je jen jedním z biologických podoborů a je úzce teoreticky i experimentálně provázána s histologií, mikroskopií, mikrobiologií, biochemií, biofyzikou, organickou chemií a molekulární biologií.

Popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Cytologie? resp. jaký je význam pojmu Cytologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cytologie, odpověď na dotaz co je to Cytologie?. Víte např. kdo to je Domkář? Znáte a víte kdo je Šlechtic? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Lékařství U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.