Co je to?
Definice výrazu Cysta. Co znamená odborný pojem Cysta z kategorie Lékařství?

Co to je Cysta? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Cysta?

Cysta je patologický útvar. Jedná se o dutinu s výstelkou, bývá vyplněná tekutinou. Výstelka ohraničuje cystu od vlastní tkáně. Existují i útvary, které se cystám pouze podobají – např. pseudocysty (jsou ohraničeny tenko membránou) nebo abcesy (dutiny vyplněné hnisem).
Cysta vzniká z různých důvodů. Příčinou vzniku cysty může být uzavření nebo rozšíření vývodu žlázy, nádor, vývojová anomálie a další. Cystu může vytvořit i parazit, klasickým příkladem jsou tasemnicové boubele.

Význam slova, termín, co je to Cysta? Definice výrazu Cysta. Co znamená odborný pojem Cysta z kategorie Lékařství?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Cysta můžete samozřejmě sdílet s kamarády na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Cysta je v sekci Lékařství

Klíčová slova: slovník, wiki, co znamená, Lékařství, definice, formulace, popis, Cysta, slovo, Cysta, co to je, význam slova, heslo, Lékařství, termín, vysvětlení

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Cysta? resp. co přesně označuje termín Cysta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cysta, odpověď na dotaz co je to Cysta?. Víte např. kdo to je Jack Frost? Znáte a víte kdo je Extrovert? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Lékařství. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.