Co je to?
Výraz, termín, definice slova Chromofobie. Co znamená odborný pojem Chromofobie z kategorie Lékařství?

Co je to Chromofobie? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Chromofobie?

Chromofobie je druh psychické poruchy, pro kterou je charakteristický chorobný a bezdůvodný strach z barev nebo určité barvy. Člověk, který chromofobií trpí, ví, že jeho strach se nesmyslný, ale nedokáže ho potlačit vlastní vůlí.
Chromofobie se projevuje jako většina fóbií typickými příznaky, především fyzickými - jedná se o bušení srdce, třes, pocení, ztížené dýchání a další. při léčení se využívá skupinová terapie nebo speciální léky. Slovo chromofobie se používá i v oblasti histologie k označení nebarvitelnosti.

Význam slova, termín, co je to Chromofobie? Výraz, termín, definice slova Chromofobie. Co znamená odborný pojem Chromofobie z kategorie Lékařství?

Uvedené informace jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Chromofobie? Pak se o ní podělte s přáteli na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Chromofobie patří do sekce Lékařství

Klíčová slova: informace, popis, pojem, co to je, slovo, Chromofobie, co znamená, termín, Chromofobie, Lékařství, heslo, význam slova, slovník, formulace, přesný výraz, význam pojmu

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Chromofobie? resp. co se přesně ukrývá za slovem Chromofobie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chromofobie, odpověď na dotaz co je to Chromofobie?. Víte např. kdo to je Aneta Langerová? Znáte a víte kdo je Tchán? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Lékařství). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.