Co je to?
Výraz, termín, definice slova Chromofobie. Co znamená odborný pojem Chromofobie z kategorie Lékařství?

Co je to Chromofobie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Chromofobie

Chromofobie je druh psychické poruchy, pro kterou je charakteristický chorobný a bezdůvodný strach z barev nebo určité barvy. Člověk, který chromofobií trpí, ví, že jeho strach se nesmyslný, ale nedokáže ho potlačit vlastní vůlí.
Chromofobie se projevuje jako většina fóbií typickými příznaky, především fyzickými - jedná se o bušení srdce, třes, pocení, ztížené dýchání a další. při léčení se využívá skupinová terapie nebo speciální léky. Slovo chromofobie se používá i v oblasti histologie k označení nebarvitelnosti.

Význam slova, termín, co je to Chromofobie? Výraz, termín, definice slova Chromofobie. Co znamená odborný pojem Chromofobie z kategorie Lékařství?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Chromofobie můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Termín Chromofobie se nachází v kategorii Lékařství

Klíčová slova: význam, Chromofobie, popis, synonymum, heslo, slovník, wiki, význam slova, pojem, co znamená, význam pojmu, Lékařství, vysvětlení, popis, přesný výraz

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice slova Chromofobie? resp. co znamená Chromofobie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chromofobie, odpověď na dotaz co je to Chromofobie?. Víte např. kdo to je Proděkan? Znáte a víte kdo je Pastor? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Chromofobie i v jiných kategoriích (než Lékařství). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.