Co je to?
Definice výrazu, termínu Chirurgie. Co znamená odborný pojem Chirurgie z kategorie Lékařství?

Co je to Chirurgie? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Chirurgie

Chirurgie je pojmenování jednoho z lékařských oborů, který se zabývá léčením úrazů a nemocí pomocí operací prováděných pomocí rukou a nástrojů. Název pochází z řeckých slov cheir a ergein, tedy ruka a pracovat. Lékaři, kteří si chirurgii zvolili jako svůj obor, se označují jako chirurgové.
Kromě toho, že slovo chirurgie je názvem samotného oboru, slovo se však používá i pro pracoviště těchto lékařů nebo pro místa výkonů (oddělení v nemocnici apod.)

Význam slova, termín, co je to Chirurgie? Definice výrazu, termínu Chirurgie. Co znamená odborný pojem Chirurgie z kategorie Lékařství?

Texty mohou obsahovat chyby. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Chirurgie můžete sdílet s vašimi přáteli na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Chirurgie je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: význam pojmu, Lékařství, vysvětlení, Chirurgie, formulace, přesný výraz, pojem, definice, synonymum, wiki, význam slova, význam, popis, co to je, informace, slovník

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Chirurgie? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Chirurgie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chirurgie, odpověď na dotaz co je to Chirurgie?. Víte např. kdo to je Jezuita? Znáte a víte kdo je Mezomorf? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Lékařství). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?