Co je to?
Definice výrazu, termínu Chirurgie. Co znamená odborný pojem Chirurgie z kategorie Lékařství?

Co je to Chirurgie? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Chirurgie

Chirurgie je pojmenování jednoho z lékařských oborů, který se zabývá léčením úrazů a nemocí pomocí operací prováděných pomocí rukou a nástrojů. Název pochází z řeckých slov cheir a ergein, tedy ruka a pracovat. Lékaři, kteří si chirurgii zvolili jako svůj obor, se označují jako chirurgové.
Kromě toho, že slovo chirurgie je názvem samotného oboru, slovo se však používá i pro pracoviště těchto lékařů nebo pro místa výkonů (oddělení v nemocnici apod.)

Význam slova, termín, co je to Chirurgie? Definice výrazu, termínu Chirurgie. Co znamená odborný pojem Chirurgie z kategorie Lékařství?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s přáteli na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Chirurgie patří do kategorie Lékařství

Klíčová slova: definice, pojem, termín, informace, Lékařství, Lékařství, význam, přesný výraz, Chirurgie, popis, heslo, co znamená, co to je, vysvětlení, význam pojmu, význam slova

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Chirurgie? resp. co to je Chirurgie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chirurgie, odpověď na dotaz co je to Chirurgie?. Víte např. kdo to je Karel Svoboda? Znáte a víte kdo je Mezomorf? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Chirurgie i v jiných kategoriích (než Lékařství). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?