Co je to?
Definice výrazu, termínu Chemoterapie. Co znamená odborný pojem Chemoterapie z kategorie Lékařství?

Co je to Chemoterapie? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Chemoterapie

Chemoterapie v širším slova smyslu je jakákoliv léčba pomocí chemických látek. V užším smyslu se jedná o protinádorovou léčbu pomocí cytostatik, což jsou látky, které napadají nádorové buňky a znemožňují jim další dělení. Cytostatika však útočí i na zdravé buňky, a proto má chemoterapie celou řadu vedlejších účinků.

Význam slova, termín, co je to Chemoterapie? Definice výrazu, termínu Chemoterapie. Co znamená odborný pojem Chemoterapie z kategorie Lékařství?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Chemoterapie sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Chemoterapie patří do sekce Lékařství

Co znamená pojem Chemoterapie? Definice slova, termínu z Wikipedie

Chemoterapie je jakákoli léčebná terapie spočívající ve vpravování chemických látek do organismu. Jedná se například o antibiotikum, virostatika, antipyretika. V hovorové řeči se však pod pojmem chemoterapie myslí chemoterapie protinádorová, tedy léčba dávkami cytostatik, což jsou látky toxické pro buňky. Tato terapie svým zásahem do buněčného cyklu nádorové buňky brání této buňce v dalším dělení. Avšak tento postup není přesně zacílen, proto léčba cytostatiky postihuje i zdravé buňky.

Definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: pojem, co znamená, definice, Lékařství, přesný význam, význam slova, synonymum, popis, vysvětlení, wiki, přesný výraz, termín, slovo, Chemoterapie, heslo

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co to je Chemoterapie? resp. jaký je přesný význam slova Chemoterapie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chemoterapie, odpověď na dotaz co je to Chemoterapie?. Víte např. kdo to je Mohamed? Znáte a víte kdo je Kaplan? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Chemoterapie i v jiných kategoriích (než Lékařství). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.