Co je to?
Definice výrazu, termínu Chemoterapie. Co znamená odborný pojem Chemoterapie z kategorie Lékařství?

Co je to Chemoterapie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Chemoterapie

Chemoterapie v širším slova smyslu je jakákoliv léčba pomocí chemických látek. V užším smyslu se jedná o protinádorovou léčbu pomocí cytostatik, což jsou látky, které napadají nádorové buňky a znemožňují jim další dělení. Cytostatika však útočí i na zdravé buňky, a proto má chemoterapie celou řadu vedlejších účinků.

Význam slova, termín, co je to Chemoterapie? Definice výrazu, termínu Chemoterapie. Co znamená odborný pojem Chemoterapie z kategorie Lékařství?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Chemoterapie? s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Termín Chemoterapie se nachází v kategorii Lékařství

Co znamená pojem Chemoterapie? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Chemoterapie je jakákoli léčebná terapie spočívající ve vpravování chemických látek do organismu. Jedná se například o antibiotikum, virostatika, antipyretika. V hovorové řeči se však pod pojmem chemoterapie myslí chemoterapie protinádorová, tedy léčba dávkami cytostatik, což jsou látky toxické pro buňky. Tato terapie svým zásahem do buněčného cyklu nádorové buňky brání této buňce v dalším dělení. Avšak tento postup není přesně zacílen, proto léčba cytostatiky postihuje i zdravé buňky.

Popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde

Klíčová slova: popis, Chemoterapie, slovník, informace, wiki, pojem, synonymum, přesný význam, heslo, slovo, Lékařství, význam slova, význam, co znamená, přesný výraz

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená Chemoterapie? resp. jaká je definice slova Chemoterapie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chemoterapie, odpověď na dotaz co je to Chemoterapie?. Víte např. kdo to je Mohamed? Znáte a víte kdo je Kaplan? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Chemoterapie i v jiných kategoriích (než Lékařství). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.