Co je to?
Odborný výraz, definice slova Bronchoskopie. Co znamená pojem Bronchoskopie z kategorie Lékařství?

Co je to Bronchoskopie? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Bronchoskopie?

Pod lékařským označením bronchoskopie se ukrývá k optickému vyšetření dolních cest dýchacích. Jedná se o endoskopickou invazivní metodu. Lékař k ní potřebuje speciální přístroj - bronchoskop.
Během zákroku se může odebrat vzorek tkání a hlenu nebo ošetřit průdušky, které jsou ucpané, zúžené či krvácejí. V současnosti se jedná o nejčastěji využívanou metodu, za jejíž pomoci se řeší vdechnutí cizích těles do dýchacích cest. Zákrok se provádí ve speciálně uzpůsobené ambulanci, kde musí být zařízení pro monitorování životně důležitých funkcí. Poprvé bylo toto vyšetření použito v roce 1847.

Význam slova, termín, co je to Bronchoskopie? Odborný výraz, definice slova Bronchoskopie. Co znamená pojem Bronchoskopie z kategorie Lékařství?

Možnost chyb vyhrazena. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Bronchoskopie? Potom se o definici podělte s kolegy na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Pojem Bronchoskopie je v sekci Lékařství

Klíčová slova: Bronchoskopie, termín, slovník, definice, popis, Lékařství, vysvětlení, formulace, heslo, pojem, slovo, význam slova, co znamená, co to je, popis

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Bronchoskopie? resp. co je to Bronchoskopie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bronchoskopie, odpověď na dotaz co je to Bronchoskopie?. Víte např. kdo to je Wolverine? Znáte a víte kdo je Chazar? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Lékařství Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.