Co je to?
Odborný výraz, definice slova Bronchoskopie. Co znamená pojem Bronchoskopie z kategorie Lékařství?

Co je to Bronchoskopie? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Bronchoskopie?

Pod lékařským označením bronchoskopie se ukrývá k optickému vyšetření dolních cest dýchacích. Jedná se o endoskopickou invazivní metodu. Lékař k ní potřebuje speciální přístroj - bronchoskop.
Během zákroku se může odebrat vzorek tkání a hlenu nebo ošetřit průdušky, které jsou ucpané, zúžené či krvácejí. V současnosti se jedná o nejčastěji využívanou metodu, za jejíž pomoci se řeší vdechnutí cizích těles do dýchacích cest. Zákrok se provádí ve speciálně uzpůsobené ambulanci, kde musí být zařízení pro monitorování životně důležitých funkcí. Poprvé bylo toto vyšetření použito v roce 1847.

Význam slova, termín, co je to Bronchoskopie? Odborný výraz, definice slova Bronchoskopie. Co znamená pojem Bronchoskopie z kategorie Lékařství?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Bronchoskopie? Pak se o ní podělte s vašimi známými a kamarády na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Bronchoskopie je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: význam pojmu, přesný význam, slovo, slovník, význam, Bronchoskopie, Lékařství, definice, Lékařství, wiki, termín, popis, formulace, co znamená, co to je

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Bronchoskopie? resp. co znamená slovo Bronchoskopie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bronchoskopie, odpověď na dotaz co je to Bronchoskopie?. Víte např. kdo to je Wolverine? Znáte a víte kdo je Chazar? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Lékařství Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.