Co je to?
Definice výrazu Botox. Co znamená odborný pojem Botox z kategorie Lékařství?

Co to je Botox? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Botox

Botox je název produktu vyráběného z jedu botulinu. Jedná se o název obchodního produktu, který se masově používá, a proto se stal i názvem pro injekční vyhlazování vrásek botulinovým jedem.
Při kosmetické aplikaci se botulotoxin injekčně vstříkne do určených míst obličeje, a tím způsobí ochrnutí svalů. Tak dojde k dočasnému vyhlazení vrásek. To vydrží dva měsíce až půl roku.

Význam slova, termín, co je to Botox? Definice výrazu Botox. Co znamená odborný pojem Botox z kategorie Lékařství?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Botox? Pak se o ní podělte s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Botox je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: heslo, Lékařství, co to je, informace, význam pojmu, Botox, wiki, definice, Lékařství, synonymum, význam, termín, vysvětlení, co znamená, popis, slovník

Co znamená pojem Botox? Výraz, definice slova z Wikipedie

Botulotoxin (z latinského botulus = klobása), resp. botulin nebo klobásový jed je toxická polypeptidická dvojsložková směs produkovaná bakteriemi Clostridium botulinum. Produkce botulotoxinu probíhá pouze za anaerobních podmínek (bez přístupu vzduchu), optimální pH prostředí je 4,8–8,5 a teplota kolem 30 °C.

Definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Botox? resp. co znamená Botox? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Botox, odpověď na dotaz co je to Botox?. Víte např. kdo to je Valkýra? Znáte a víte kdo je Nefritový císař? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Botox hledat i v jiných kategoriích (než Lékařství) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.