Co je to?
Definice výrazu BMI. Co znamená odborný pojem BMI z kategorie Lékařství?

Co to je BMI? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla BMI?

Zkratka anglických slov Body Mass Index se do češtiny překládá jako Index tělesné hmotnosti. Jedná se o číslo používané jako indikátor pro odlišení podváhy, normální tělesné hmotnosti, nadváhy a obezity. Tento index umožňuje statistické porovnání tělesné váhy lidí s různou výškou. Výsledné číslo se vypočítává vydělením hmotnosti zkoumaného člověka druhou mocninou jeho výšky. Hodnoty se doplňují v kilogramech a metrech.
Index tělesné hmotnosti byl vytvořen již v polovině devatenáctého století belgickým matematikem a statistikem Adolphem Queteletem. BMI je dnes nejpoužívanějším ukazatelem.

Význam slova, termín, co je to BMI? Definice výrazu BMI. Co znamená odborný pojem BMI z kategorie Lékařství?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text BMI s kolegy na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Termín BMI se nachází v sekci Lékařství

Klíčová slova: definice, synonymum, význam slova, slovo, slovník, pojem, BMI, vysvětlení, přesný význam, heslo, wiki, Lékařství, popis, význam pojmu, co znamená

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice slova BMI? resp. co znamená BMI? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu BMI, odpověď na dotaz co je to BMI?. Víte např. kdo to je Zlatokopka? Znáte a víte kdo je Hotař? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Lékařství). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?