Co je to?
Definice výrazu BMI. Co znamená odborný pojem BMI z kategorie Lékařství?

Co to je BMI? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova BMI?

Zkratka anglických slov Body Mass Index se do češtiny překládá jako Index tělesné hmotnosti. Jedná se o číslo používané jako indikátor pro odlišení podváhy, normální tělesné hmotnosti, nadváhy a obezity. Tento index umožňuje statistické porovnání tělesné váhy lidí s různou výškou. Výsledné číslo se vypočítává vydělením hmotnosti zkoumaného člověka druhou mocninou jeho výšky. Hodnoty se doplňují v kilogramech a metrech.
Index tělesné hmotnosti byl vytvořen již v polovině devatenáctého století belgickým matematikem a statistikem Adolphem Queteletem. BMI je dnes nejpoužívanějším ukazatelem.

Význam slova, termín, co je to BMI? Definice výrazu BMI. Co znamená odborný pojem BMI z kategorie Lékařství?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (BMI) můžete sdílet s kamarády na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo BMI patří do sekce Lékařství

Klíčová slova: Lékařství, přesný výraz, slovo, formulace, popis, význam, přesný význam, význam slova, co to je, BMI, co znamená, pojem, Lékařství, význam pojmu, wiki

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co to je BMI? resp. jaký je přesný význam slova BMI? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu BMI, odpověď na dotaz co je to BMI?. Víte např. kdo to je Zlatokopka? Znáte a víte kdo je Hotař? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Lékařství). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?