Co je to?
Definice odborného termínu, slova Bipolární porucha. Co znamená pojem Bipolární porucha z kategorie Lékařství?

Co je to Bipolární porucha? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Bipolární porucha?

Bipolární porucha, označovaná též jako maniodepresivní psychóza, je onemocnění mozku. Dochází při něm k výrazným změnám nálady. Ta se pohybuje od přehnaně dobré nálady (manický stav) až k náladě extrémně špatné (deprese). Mění se také vnitřní energie a práceschopnost. Tyto výkyvy nálad jsou velmi vážné. Člověk v depresi není schopen práce a hrozí sebevražedné sklony, naopak v opačné fázi je nepřirozeně činný a rozjařený a ztrácí zábrany.
Nemoc je ovlivňována také prostředím a způsobem života. Léčení je dlouhodobé a probíhá pomocí léků a psychoterapie.

Význam slova, termín, co je to Bipolární porucha? Definice odborného termínu, slova Bipolární porucha. Co znamená pojem Bipolární porucha z kategorie Lékařství?

Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Bipolární porucha? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Bipolární porucha patří do sekce Lékařství

Klíčová slova: pojem, wiki, Lékařství, synonymum, význam slova, význam pojmu, slovo, definice, co znamená, vysvětlení, co to je, informace, přesný výraz, popis, heslo, termín

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Bipolární porucha? resp. co přesně označuje termín Bipolární porucha? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bipolární porucha, odpověď na dotaz co je to Bipolární porucha?. Víte např. kdo to je Vondroušová Markéta? Znáte a víte kdo je Cholerik? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Lékařství U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?