Co je to?
Definice odborného termínu, slova Bipolární porucha. Co znamená pojem Bipolární porucha z kategorie Lékařství?

Co je to Bipolární porucha? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Bipolární porucha

Bipolární porucha, označovaná též jako maniodepresivní psychóza, je onemocnění mozku. Dochází při něm k výrazným změnám nálady. Ta se pohybuje od přehnaně dobré nálady (manický stav) až k náladě extrémně špatné (deprese). Mění se také vnitřní energie a práceschopnost. Tyto výkyvy nálad jsou velmi vážné. Člověk v depresi není schopen práce a hrozí sebevražedné sklony, naopak v opačné fázi je nepřirozeně činný a rozjařený a ztrácí zábrany.
Nemoc je ovlivňována také prostředím a způsobem života. Léčení je dlouhodobé a probíhá pomocí léků a psychoterapie.

Význam slova, termín, co je to Bipolární porucha? Definice odborného termínu, slova Bipolární porucha. Co znamená pojem Bipolární porucha z kategorie Lékařství?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Definici slova Bipolární porucha můžete sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Pojem Bipolární porucha je v sekci Lékařství

Klíčová slova: informace, slovo, co znamená, termín, Lékařství, definice, pojem, formulace, Bipolární porucha, význam pojmu, význam, slovník, popis, význam slova, přesný význam

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Bipolární porucha? resp. co je to Bipolární porucha? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bipolární porucha, odpověď na dotaz co je to Bipolární porucha?. Víte např. kdo to je Cholerik? Znáte a víte kdo je Egoista? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Lékařství). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?