Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Biopsie. Co znamená pojem Biopsie z kategorie Lékařství?

Co to je Biopsie? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Biopsie?

S termínem biopsie se pravidelně můžete setkávat v seriálech z lékařského prostředí. Pokud byste nevěděli, o co se jedná, pak vězte, že jde o důležitou diagnostickou metodu spočívající v odběru tkáně z člověka, které je potřebné pro následné vyšetření. Biopsie se využívá jako diagnostika pro onkologická a další onemocnění. Získané vzorky se hodnotí pod mikroskopem, protože tak se dají zjistit konkrétní problémy.

Význam slova, termín, co je to Biopsie? Odborný termín, výraz, slovo Biopsie. Co znamená pojem Biopsie z kategorie Lékařství?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Biopsie můžete sdílet s kolegy na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Biopsie je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: pojem, co znamená, wiki, termín, Lékařství, popis, formulace, význam slova, informace, heslo, slovo, vysvětlení, Lékařství, přesný výraz, Biopsie, slovník

Ve Wikipedii se o heslu Biopsie dozvíte následující

Biopsie je diagnostická metoda, která se používá k upřesnění biologické povahy odebírané tkáně, či buněk. Tato metoda je hojně využívána k diagnostice v gynekologii, nefrologii, gastroenterologii, a onkologii, a jiných odvětvích medicíny.


Odběr tkáně je proveden ze živé tkáně, a je proveden cíleně – t.j. z podezřelé tkáně, zpravidla za vizuální kontroly, nebo kontroly přístrojem (např. ultrazvukem). Vzorek je dále zpracován histologickými, histochemickými a cytologickými metodami. Umožňuje tak stanovit diagnózu, eventuálně rozsah onemocnění a poskytuje informaci pro naplánování a zacílení další léčby.

Definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Biopsie? resp. co znamená Biopsie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Biopsie, odpověď na dotaz co je to Biopsie?. Víte např. kdo to je Waldemar Matuška? Znáte a víte kdo je Antikrist? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Lékařství Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.