Co je to?
Definice výrazu Benigní. Co znamená odborný pojem Benigní z kategorie Lékařství?

Co to je Benigní? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Benigní

Benigní znamená v překladu nezhoubný. Tento pojem se užívá především pro označení nemoci, která nepoškozuje organizmus příliš těžce a je ji možné vyléčit. Pokud se jedná o benigní nádor, znamená to, že tento útvar roste omezeně a pomalu a nemá založena dceřiná ložiska, takže se nešíří, nemetastazuje.
Dojde - li však ke změně podmínek, může se zvrhnout a stát se nádorem maligním.

Význam slova, termín, co je to Benigní? Definice výrazu Benigní. Co znamená odborný pojem Benigní z kategorie Lékařství?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Benigní sdílejte s přáteli na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Benigní je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: formulace, vysvětlení, Benigní, Benigní, definice, slovník, co to je, informace, slovo, wiki, termín, Lékařství, přesný výraz, co znamená, přesný význam, popis

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Benigní? resp. co to je Benigní? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Benigní, odpověď na dotaz co je to Benigní?. Víte např. kdo to je Josef Mašín? Znáte a víte kdo je Ochlasta? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Lékařství. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.