Co je to?
Definice výrazu, termínu Atrofie. Co znamená odborný pojem Atrofie z kategorie Lékařství?

Co je to Atrofie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Atrofie

Atrofie je obecně zmenšení nebo zeslabení jinak normálně vyvinuté buňky, tkáně nebo orgánu. Nejznámější je svalová atrofie, při které vlivem vrozeného onemocnění dochází k ubývání svalstva.
Jiným častým druhem tohoto onemocnění je atrofie mozku. Ta se projevuje především zmenšováním mozku, zvětšením objemu mozkových komor a rozšířením řezů mezi mozkovými závity. Příčinou mohou být metabolické choroby, špatné prokrvení mozku nebo stáří.

Význam slova, termín, co je to Atrofie? Definice výrazu, termínu Atrofie. Co znamená odborný pojem Atrofie z kategorie Lékařství?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Atrofie? Potom se o definici podělte se známými na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Atrofie se nachází v kategorii Lékařství

Klíčová slova: synonymum, heslo, popis, termín, přesný výraz, co to je, přesný význam, definice, pojem, význam slova, význam, Lékařství, slovník, informace, Atrofie

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli co to je Atrofie? resp. jaký je přesný význam slova Atrofie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Atrofie, odpověď na dotaz co je to Atrofie?. Víte např. kdo to je Furiant? Znáte a víte kdo je Socka? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Atrofie i v jiných kategoriích (než Lékařství). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.