Co je to?
Výraz, termín, definice slova Apnoe. Co znamená odborný pojem Apnoe z kategorie Lékařství?

Co je to Apnoe? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Apnoe

Apnoe je název poruchy dýchání při spánku. Jedná se o zástavu dechu při normálním průběhu dýchání. Apnoe postihuje především muže. Znemožňuje kvalitní spánek a může být příčinou zdravotních obtíží. Způsobuje ji buď uvolnění měkkých tkání vzadu v krku, nebo nepravidelná činnost po signálu k nadechnutí z mozku.
Při mírné formě apnoe přináší úlevu kvalitní polštář, omezení alkoholu, léků na spaní, úprava stravovacích návyků. U těžších případů pomáhají zdravotní pomůcky a operace.

Význam slova, termín, co je to Apnoe? Výraz, termín, definice slova Apnoe. Co znamená odborný pojem Apnoe z kategorie Lékařství?

Uvedené informace jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet se známými na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Apnoe se nachází v kategorii Lékařství

Klíčová slova: pojem, wiki, synonymum, slovník, Lékařství, formulace, co to je, přesný význam, heslo, definice, přesný výraz, slovo, vysvětlení, co znamená, informace, Apnoe

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Apnoe? resp. co znamená slovo Apnoe? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Apnoe, odpověď na dotaz co je to Apnoe?. Víte např. kdo to je Suflér? Znáte a víte kdo je Dan Ťok? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste proto termín Apnoe hledat i v jiných kategoriích (než Lékařství) Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.