Co je to?
Výraz, termín, definice slova Anémie. Co znamená odborný pojem Anémie z kategorie Lékařství?

Co je to Anémie? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Anémie

Anémie (česky chudokrevnost) je stav, kdy je v krvi snížené množství hemoglobinu, které souvisí s poruchou tvorby červených krvinek. Mezi nejtypičtější příznaky patří únava, slabost, poruchy soustředění, úbytek na váze, bledost kůže a sliznic. Anémie může mít mnoho příčin mezi které patří např. porucha tvorby hemoglobinu, chronická krvácení nebo hemolýza.

Význam slova, termín, co je to Anémie? Výraz, termín, definice slova Anémie. Co znamená odborný pojem Anémie z kategorie Lékařství?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Anémie s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Anémie se nachází v sekci Lékařství

Co znamená pojem Anémie? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Chudokrevnost neboli anémie je stav, při kterém je v krvi snížena koncentrace hemoglobinu pod normu stanovenou podle věku a pohlaví. V důsledku toho je snížena schopnost krve dodávat kyslík tkáním. Příčinou anémie je porušená tvorba červených krvinek, nebo jejich zvýšený zánik.

Text definice pojmu byla převzat z projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: formulace, Lékařství, wiki, slovo, přesný výraz, co znamená, definice, slovník, synonymum, vysvětlení, termín, Anémie, co to je, význam, popis

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Anémie? resp. co to je Anémie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Anémie, odpověď na dotaz co je to Anémie?. Víte např. kdo to je Proděkan? Znáte a víte kdo je Kněz? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Lékařství Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?