Co je to?
Výraz, termín, definice slova Anémie. Co znamená odborný pojem Anémie z kategorie Lékařství?

Co je to Anémie? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Anémie?

Anémie (česky chudokrevnost) je stav, kdy je v krvi snížené množství hemoglobinu, které souvisí s poruchou tvorby červených krvinek. Mezi nejtypičtější příznaky patří únava, slabost, poruchy soustředění, úbytek na váze, bledost kůže a sliznic. Anémie může mít mnoho příčin mezi které patří např. porucha tvorby hemoglobinu, chronická krvácení nebo hemolýza.

Význam slova, termín, co je to Anémie? Výraz, termín, definice slova Anémie. Co znamená odborný pojem Anémie z kategorie Lékařství?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Anémie můžete sdílet s vašimi kamarády na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Termín Anémie se nachází v kategorii Lékařství

Co znamená pojem Anémie? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Chudokrevnost neboli anémie je stav, při kterém je v krvi snížena koncentrace hemoglobinu pod normu stanovenou podle věku a pohlaví. V důsledku toho je snížena schopnost krve dodávat kyslík tkáním. Příčinou anémie je porušená tvorba červených krvinek, nebo jejich zvýšený zánik.

Popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde

Klíčová slova: termín, přesný výraz, Lékařství, význam slova, význam, formulace, vysvětlení, přesný význam, wiki, význam pojmu, co znamená, slovo, Lékařství, popis, informace

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená Anémie? resp. jaká je definice slova Anémie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Anémie, odpověď na dotaz co je to Anémie?. Víte např. kdo to je Proděkan? Znáte a víte kdo je Kněz? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Anémie i v jiných kategoriích (než Lékařství). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?