Co je to?
Výraz, termín, definice slova Alkoholismus. Co znamená odborný pojem Alkoholismus z kategorie Lékařství?

Co je to Alkoholismus? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Alkoholismus?

Alkoholismus je označení pro závislost na alkoholu. Jedná se o onemocnění, které ničí jak psychiku, tak fyzickou sílu závislého člověka a postihuje i jeho blízké a okolí. Alkoholismus patří k nejčastějším a nejvážnějším závislostem, má chronický charakter a dochází u něj k recidivám. Je příčinou mnoha dalších onemocnění, má vliv na motoriku, tělesnou teplotu a krevní tlak, závislý se špatně soustředí a trpí výpadky paměti i dalšími obtížemi.
Léčba je dlouhá, obtížná a musí o ni mít zájem sám pacient.

Význam slova, termín, co je to Alkoholismus? Výraz, termín, definice slova Alkoholismus. Co znamená odborný pojem Alkoholismus z kategorie Lékařství?

Texty mohou obsahovat chyby. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Alkoholismus s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Alkoholismus je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: co znamená, přesný význam, přesný výraz, synonymum, Alkoholismus, popis, slovník, formulace, význam slova, pojem, význam pojmu, slovo, informace, definice, co to je, vysvětlení

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Alkoholismus? resp. jaký je význam pojmu Alkoholismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Alkoholismus, odpověď na dotaz co je to Alkoholismus?. Víte např. kdo to je Tomáš Kašpar? Znáte a víte kdo je Aleš Háma? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Lékařství. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.