Co je to?
Výraz, termín, definice slova Alkoholismus. Co znamená odborný pojem Alkoholismus z kategorie Lékařství?

Co je to Alkoholismus? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Alkoholismus?

Alkoholismus je označení pro závislost na alkoholu. Jedná se o onemocnění, které ničí jak psychiku, tak fyzickou sílu závislého člověka a postihuje i jeho blízké a okolí. Alkoholismus patří k nejčastějším a nejvážnějším závislostem, má chronický charakter a dochází u něj k recidivám. Je příčinou mnoha dalších onemocnění, má vliv na motoriku, tělesnou teplotu a krevní tlak, závislý se špatně soustředí a trpí výpadky paměti i dalšími obtížemi.
Léčba je dlouhá, obtížná a musí o ni mít zájem sám pacient.

Význam slova, termín, co je to Alkoholismus? Výraz, termín, definice slova Alkoholismus. Co znamená odborný pojem Alkoholismus z kategorie Lékařství?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Alkoholismus? Pak se o ní podělte se známými na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Alkoholismus patří do sekce Lékařství

Klíčová slova: slovník, formulace, definice, Alkoholismus, přesný výraz, přesný význam, synonymum, Alkoholismus, význam, wiki, heslo, vysvětlení, Lékařství, co znamená, význam slova, pojem

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Alkoholismus? resp. jaká je definice termínu Alkoholismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Alkoholismus, odpověď na dotaz co je to Alkoholismus?. Víte např. kdo to je Turista? Znáte a víte kdo je Aleš Háma? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Lékařství). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.