Co je to?
Výraz, termín, definice slova Alkoholismus. Co znamená odborný pojem Alkoholismus z kategorie Lékařství?

Co je to Alkoholismus? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Alkoholismus?

Alkoholismus je označení pro závislost na alkoholu. Jedná se o onemocnění, které ničí jak psychiku, tak fyzickou sílu závislého člověka a postihuje i jeho blízké a okolí. Alkoholismus patří k nejčastějším a nejvážnějším závislostem, má chronický charakter a dochází u něj k recidivám. Je příčinou mnoha dalších onemocnění, má vliv na motoriku, tělesnou teplotu a krevní tlak, závislý se špatně soustředí a trpí výpadky paměti i dalšími obtížemi.
Léčba je dlouhá, obtížná a musí o ni mít zájem sám pacient.

Význam slova, termín, co je to Alkoholismus? Výraz, termín, definice slova Alkoholismus. Co znamená odborný pojem Alkoholismus z kategorie Lékařství?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s přáteli a kamarády na sociálních sítích Twitter a Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Alkoholismus je v sekci Lékařství

Klíčová slova: Alkoholismus, wiki, Lékařství, význam, slovo, formulace, přesný význam, přesný výraz, význam pojmu, vysvětlení, termín, popis, Alkoholismus, co znamená, slovník, synonymum

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Alkoholismus? resp. co znamená výraz Alkoholismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Alkoholismus, odpověď na dotaz co je to Alkoholismus?. Víte např. kdo to je Eva Holubová? Znáte a víte kdo je Aleš Háma? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Alkoholismus hledat i v jiných kategoriích (než Lékařství) Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.