Co je to?
Definice odborného termínu, slova Alergen. Co znamená pojem Alergen z kategorie Lékařství?

Co je to Alergen? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Alergen?

Alergen je označení pro látku, která vyvolává u organizmu alergickou reakci, tedy imunitní odpověď na působení alergenu. Alergeny se člení do více druhů, jedná se především o alergeny v domácím prostředí a alergeny venkovní.
Zvláštní skupinu tvoří alergeny potravinové, zvířecího původu, alergie na léky nebo chemické výrobky. K alergenům patří také hmyzí jed. Alergické reakce mohou být velice různé a u každého jedince se liší intenzitou.

Význam slova, termín, co je to Alergen? Definice odborného termínu, slova Alergen. Co znamená pojem Alergen z kategorie Lékařství?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kamarády na sociálních sítích Twitter a Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Alergen je v sekci Lékařství

Klíčová slova: přesný význam, slovník, přesný výraz, pojem, vysvětlení, formulace, wiki, synonymum, význam pojmu, co to je, informace, význam slova, Alergen, Lékařství, slovo, Alergen

Ve Wikipedii se o termínu Alergen píše následující

Alergen je exogenní antigen, který je schopen u vnímavých jedinců vyvolat patologickou imunitní reakci - tzv. alergii či alergickou reakci. Jde nejčastěji o složky pylových zrn, plísní či zvířecí srsti. Z chemického hlediska představují alergeny převážně glykoproteiny a proteiny. Alergeny však také mohou být chemické látky v kosmetice, zejména látky v kosmetice, nejčastěji vonné složky. V důsledku způsobuje alergická imunitní odpověď zánět v těle, čímž vyvolává určité alergické choroby.

Text převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Alergen? resp. co znamená Alergen? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Alergen, odpověď na dotaz co je to Alergen?. Víte např. kdo to je Vdova? Znáte a víte kdo je Monika Absolonová? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Alergen hledat i v jiných kategoriích (než Lékařství) Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.