Co je to?
Definice výrazu, termínu Agonie. Co znamená odborný pojem Agonie z kategorie Lékařství?

Co je to Agonie? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Agonie?

Agonie je posledním stadiem života organizmu, život při ní přechází z života do smrti. Nejedná se o rychlou změnu, ale o zpomalení a postupné vyhasínání zásadních životních funkcí. K tomu dochází nejen z důvodu vysokého věku a stárnutí organizmu, ale i kvůli různým nemocem. Urychlit tento proces může i snížená imunita nebo slabá konstituce těla.
Většinou dojde nejdříve k narušení funkce dýchání a snížení srdeční činnosti. Srdce i plíce pracují nepravidelně, krev se neokysličuje dostatečně, nervová činnost a mozek vykazují poruchy a dochází ke stavu bezvědomí. Snižuje se tělesná teplota, chladnout a tuhnout začínají okrajové části těla. Oči zapadají a pokožka bledne. Svalové záškuby se vyskytují těsně před okamžikem smrti. V závěru agonie se zastaví dýchání a srdeční činnost a dochází ke klinické smrti.

Význam slova, termín, co je to Agonie? Definice výrazu, termínu Agonie. Co znamená odborný pojem Agonie z kategorie Lékařství?

Veškeré texty jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Agonie sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Agonie patří do sekce Lékařství

Klíčová slova: definice, Lékařství, termín, slovo, Agonie, co to je, význam slova, Lékařství, přesný význam, vysvětlení, význam pojmu, heslo, význam, Agonie, wiki, slovník

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Agonie? resp. jaká je definice slova Agonie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Agonie, odpověď na dotaz co je to Agonie?. Víte např. kdo to je Squater? Znáte a víte kdo je Zlatokopka? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Agonie v jiné sekci než Lékařství. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.