Co je to?
Odborný výraz, definice slova Adrenalin. Co znamená pojem Adrenalin z kategorie Lékařství?

Co je to Adrenalin? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Adrenalin?

Adrenalin, jinak též epinefrin, je název hormonu, který produkuje dřeň nadledvin. Jedná se o hormon ze skupiny katecholaminů. Je nezbytný při stresových reakcích organizmu, kdy pomáhá udržet tělo na živu a umožňuje mu podávat extrémní výkon. Při tom působí společně s kortizolem, který zamezuje negativním důsledkům působení adrenalinu.
Má pozitivní vliv na lidskou psychiku, přirozeně se uvolňuje při některých náročnějších aktivitách. V lékařství se adrenalin využívá při resuscitaci.

Význam slova, termín, co je to Adrenalin? Odborný výraz, definice slova Adrenalin. Co znamená pojem Adrenalin z kategorie Lékařství?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Twitter a Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Adrenalin se nachází v sekci Lékařství

Klíčová slova: synonymum, přesný význam, definice, Adrenalin, slovo, termín, pojem, heslo, význam slova, Lékařství, co znamená, popis, význam, wiki, vysvětlení, význam pojmu

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Adrenalin? resp. jaká je definice termínu Adrenalin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Adrenalin, odpověď na dotaz co je to Adrenalin?. Víte např. kdo to je Dan Bárta? Znáte a víte kdo je Albín? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Lékařství Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.