Co je to?
Odborný výraz, definice slova Adrenalin. Co znamená pojem Adrenalin z kategorie Lékařství?

Co je to Adrenalin? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Adrenalin?

Adrenalin, jinak též epinefrin, je název hormonu, který produkuje dřeň nadledvin. Jedná se o hormon ze skupiny katecholaminů. Je nezbytný při stresových reakcích organizmu, kdy pomáhá udržet tělo na živu a umožňuje mu podávat extrémní výkon. Při tom působí společně s kortizolem, který zamezuje negativním důsledkům působení adrenalinu.
Má pozitivní vliv na lidskou psychiku, přirozeně se uvolňuje při některých náročnějších aktivitách. V lékařství se adrenalin využívá při resuscitaci.

Význam slova, termín, co je to Adrenalin? Odborný výraz, definice slova Adrenalin. Co znamená pojem Adrenalin z kategorie Lékařství?

Texty mohou obsahovat chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Adrenalin) můžete sdílet s vašimi kamarády na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Adrenalin patří do kategorie Lékařství

Klíčová slova: definice, termín, co to je, slovník, vysvětlení, význam slova, informace, přesný význam, formulace, heslo, pojem, význam, synonymum, přesný výraz, Adrenalin, Lékařství

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Adrenalin? resp. co znamená výraz Adrenalin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Adrenalin, odpověď na dotaz co je to Adrenalin?. Víte např. kdo to je Divokej Bill? Znáte a víte kdo je Albín? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Adrenalin v jiné sekci než Lékařství. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.