Co je to?
Odborný výraz, definice slova Absces. Co znamená pojem Absces z kategorie Lékařství?

Co je to Absces? Význam slova

Co znamená termín Absces? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Absces je dutina vyplněná hnisem a obklopená zanícenou tkání. Mívá podobu tvrdé a bolestivé bulky. Někdy praskne sám, někdy je potřeba odstranit absces chirurgicky.

Význam slova, termín, co je to Absces? Odborný výraz, definice slova Absces. Co znamená pojem Absces z kategorie Lékařství?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Absces? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Absces je v kategorii Lékařství

Co znamená pojem Absces? Výraz, definice slova z Wikipedie

Absces (abscessus) je ohraničená, chorobná dutina vzniklá zánětem a vyplněná hnisem. Absces může vzniknout v jakémkoli orgánu, způsobuje jeho poškození a místní příznaky (okolní otok, útlak, palčivou bolest) a vyvolává i celkové příznaky chronického zánětu (horečku, hubnutí, nechutenství, anemii). Absces vzniká nejčastěji na povrchu kůže, jako zánět mazových žlázek či vlasových folikulů, které však bývají bez komplikací. Časté a vážnější jsou abscesy v okolí kořenové hrotu zubu, jenž se mohou propagovat do dutin, mozku či mediastina.

Text převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde

Klíčová slova: pojem, přesný výraz, význam slova, význam, přesný význam, Lékařství, termín, význam pojmu, synonymum, slovo, vysvětlení, co znamená, wiki, definice, Lékařství

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Absces? resp. co znamená slovo Absces? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Absces, odpověď na dotaz co je to Absces?. Víte např. kdo to je Opat? Znáte a víte kdo je Rektor? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Absces i v jiných kategoriích (než Lékařství). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.